Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 22°C

„Přeplatek za plynování romských dětí.“ Okamura dostal drobné s drsným vzkazem

Okamura čelí útoku recesistů  (Autor: Blesk archiv/Profimedia.cz)
Autor: všm - 
10. září 2015
17:45

Jeden haléř se zprávou „Vracíme přeplatek za plynování těch romských dětí“. Takovou položku nalezla na svém transparentním účtu strana Svoboda a přímá demokracie (SPD). Jejím zakladatelem je Tomio Okamura, který je známý svým tvrdým přístupem k Romům či uprchlíkům. Zřejmě proto si ho recesisté vybrali za terč a začali mu na stranický účet posílat drobné částky s ironickými vzkazy. 

Na transparentní účet má přístup každý zájemce, kdokoliv si tak může přečíst vzkazy, které dárci posílají Okamurovi a jeho straně. Jeden z nich neunikl pozornosti sociálních sítí a začal se hojně sdílet. Stálo v něm: „Vracíme přeplatek za plynování těch romských dětí, těšíme se na příště.“ A k tomu byla připojená částka 0,01 koruny. Platbu provedl Miroslav Burkoň.

SPD zareagovala okamžitě na Facebooku a postěžovala si veřejnosti: Toto nám dnes přišlo na náš transparentní účet. I s takto hrubou provokací se naše hnutí setkává v okamžiku, kdy jako jediný parlamentní politický subjekt chce mít zcela průhledné financování své činnosti. Máme to za to, že hájíme zájmy spořádaných občanů České republiky a požadujeme, aby na území našeho státu platila pro všechny stejná pravidla. A mimochodem, Fio banka má bankovní poplatky zdarma, takže ten, kdo nám pošle 0,01 koruny se snahou nás připravit o peníze na účtu kvůli bankovními poplatku, tak je úplně mimo.“

Recesista: Okamura se má znovu zaměřit na šikanu Romů

Burkoň se ale brání, že o provokaci přeci vůbec nešlo. Chtěl prý Okamurovi pomoci, protože to má opravdu těžké, což si řada lidí neuvědomuje.

Z vlastní partaje ho dokonce vyhnali. Teď má vlastně velké štěstí, že jsou tady ti uprchlíci, protože jinak by asi těžko hledal nějaké uplatnění. Uprchlíci ale přejedou do Německa a co pak? Měl by se vrátit zpátky ke kořenům a zaměřit na tradiční české hodnoty, tedy šikanu Romů. Plynováním romských dětí jsem chtěl především přilákat pozornost skalních nacistů, které SPD potřebuje jako sůl,“ okomentoval ironicky Burkoň celou věc pro Blesk.cz.

Díky němu se nicméně na transparentním účtu strany začala odehrávat malá slovní přestřelka. Jeden dárce například poslal na konto Burkoňovi 200 korun - prý na podporu zařízení pro mentálně postižené, kam patří. Další „dárkyně“ zase poslala 0,18 koruny s komentářem: „Posílám víčko Tomiovi na kebab“. Tím odkazovala na akci Okamury, který vyzýval lidi k boji proti islamistům například nekupováním kebabu.

Další videa
Články odjinud