Největší odměna v dějinách Česka: Kdo dal 150 milionů exšéfovi ČSA?

Autor: Milan Kolář - 
9. září 2015
14:01

Stát dusí lidi kvůli každé chybějící účtence, ale sám klidně ztratí podklady ke 150 milionům! Možná schválně… Rád je určitě exšéf ČSA a někdejšího Letiště Praha Miroslav Dvořák (44). To on zkasíroval jako prémii zmíněné miliony!

Dvořák, mimo jiné soused a kamarád odsouzeného kmotra Romana Janouška (47), si 150 milionů nadělil za jednoduchou fušku. Zvládla by ji hravě a relativně levně specializovaná advokátní kancelář.

Šlo o transformaci ruzyňského letiště a národních aerolinií na akciovou společnost, Český aeroholding. Za to si přiklepl největší prémii v dějinách země: 150 milionů!

Když Blesk pátral, které odpovědné osoby takto přemrštěnou částku v roce 2011 podepsaly, zjistilo se, že příslušné dokumenty se vypařily. Ministerstva dopravy a financí prý nic v archivech nenašly! Ze zákona, který nařizuje archivovat podklady ke mzdám pro daňovou kontrolu 30 let, strach asi nemají…

„Letiště Praha, resp. současný jeho management, nedohledal žádné podklady k vyplacení zmíněných odměn ani Dvořákovi, ani jeho lidem. A proto podal trestní oznámení. Vše ostatní je nyní v odpovědnosti a šetření Policie České republiky,“ sdělila Blesku Marika Janoušková, mluvčí Českého aeroholdingu.

Zakládací listiny aeroholdingu podepsal v únoru 2011 tehdejší ministr financí Miroslav Kalousek. Ten však popřel, že by o nestandardních odměnách manažerů věděl. Dvořákovo působení spadalo do gesce ministerstva dopravy, řízeného Alešem Řebíčkem. Ani jeden se k okolnostem prémie nevyjadřuje.

Miroslav Dvořák bral každý měsíc milion korun. Měl měsíční fix 550 tisíc korun plus mu k tomu ještě náležel 100% bonus. Při odchodu dostal ještě zlatý padák ve výši 12,6 milionu.

kecaldes ( 1. března 2016 14:07 )

Bratia Česi, nemá význam v diskusiach ronit slzy. Hospodske kecy este nikdy nic nevyriesili. Treba zobrat spravu veci verejnych do vlastných rúk.

inae3815 ( 9. září 2015 16:19 )

U nás ve nejmenované státní fakultní nemocnici nejsou peníze na dostatečné zaplacení středně zdravotnického personálu, který utíká do soukromého ( zdravotní sestry, zdravotní laboranti), kde je nenutí si v padesáti učit zbytečné předměty na školách, kde si určitě skutečnou odbornou kvalifikaci nezvýší a pokud si ještě dodělají ( mnohdy to nemocnice - prosím státní!!! platí dodělají pochybné Mgr - managementy, MBA- teprve jsou odborníci a přidá jim nemocnice nějakou korunu .Kvalita a zkušenost tu nikomu nic neříká. Zkušený a léty odborně proškolený střední zdravotnický personál s hanebnými platy je na vyhynutí.Hlavně, že stále více bující manatement v nemocnicích si dává platy - sám sobě několikanásobně vyšší, než zdravotníci, kteří si to nejvíce zaslouží - a to Ti v přímém kontaktu s pacientem nebo v laboratořích, bez nichž dnes žádný doktor není schopen udělat diagnózu pacienta, všem těmto - sloužícím noci, svátky víkendy by patřily zaslouženě platy vyšší než těmto pochybným managerům. Na ně vlastně dělají. Vše odnese bohužel pacient, že se skutečně kvalitní pracovníci - čili ne podle papírů,ale odborné a náročné práce zaplatí. U nás jsou platy opravdu postavené "na hlavu".

tendertouch ( 9. září 2015 16:17 )

Pokud se ztratil originál, který měli v personální složce tak určitě mají ještě kopii u mzdové účetní, která musela dát odměnu do mzdy. A že by si nikdo na nic nepamatoval? Kdopak se bojí a kdo dělá ty ty ty!!!

misha46 ( 9. září 2015 16:05 )

Trio vládnoucích - Kalousek, Řebíček, Nečas... nejhorší časy pro naši zemi v její celé historii.

deratizater ( 9. září 2015 16:00 )

všechny ty gaunéry kolem toho zlatého padáku naložit do letadla a vyhodit s Kalouskovým padákem na zádech .Je to jako Ruská ruleta.Je zřejmé že se musel s těmi co mu ho přiklepli šábnout tak to u zlatých padáků bý vá .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud