Rozvadov, Praha, Brno: Známe trasu amerického konvoje přes Česko

Autor: zst - 
7. 9. 2015
18:00

Celkem pět dní se budou po Česku pohybovat americké vojenské síly. Od 9. do 12. září půjde o předvoj, 13. a 14. září už o hlavní konvoj tvořený obrněnými vozy Stryker, jejich předchůdci označovanými jako Piranha, ale také legendárními Humvee či dalšími doprovodnými vojenskými tahači a kamiony.

Po Dragounské jízdě se Českem prožene další americký konvoj, tentokrát Dunajská jízda. Jedná se o přesun amerických jednotek z Německa na cvičení do Maďarska. Jejich průjezd posvětila vláda, a tak se armádní nadšenci mohou chystat, tentokrát jim ale vojáci setkání a prohlídku techniky neusnadní. Žádné setkání s veřejností se nechystá. Kdy a kde tedy obrněnce i další techniku zastihnout?

Do Česka vjede předsunutý konvoj, který bude cvičení NATO Brave Warrior 2015 v Maďarsku připravovat, 9. září. Na naše území vjede na hraničním přechodu Rozvadov. Tvořit jej má maximálně 62 osob, 21 vozidel a sedm návěsů. Po dálnicích D5, R1 a D1 by měl večer dorazit do Vyškova do areálu Velitelství výcviku Vojenské akademie.

Mapka průjezdu konvoje Danube Ride ČeskemMapka průjezdu konvoje Danube Ride Českem | ČTK

Další den opustí tento předvoj Česko přes R46 a D2 na přechodu Lanžhot. Pokračovat bude přes Slovensko.

Stejná jednotka se bude Českem vracet 11. a 12. září. Z pátku na sobotu opět vojáci přenocují ve Vyškově a přes Rozvadov se vrátí do Německa.

Hlavní konvoj se bude Českem pohybovat 13. a 14. září, tedy v neděli a v pondělí. Pojede po stejné trase a tvořit by ho mělo maximálně 550 osob, 150 vozidel a 54 návěsů. I hlavní část konvoje přenocuje ve Vyškově, kam dorazí po dálnicích D5 a D1. 14. září by měli američtí vojáci opustit Česko opět na přechodu Lanžhot.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

1912 ( 10. září 2015 15:03 )

ano jsou to váleční zločinci !!

1912 ( 10. září 2015 15:01 )

vencapernik ( 8. září 2015 21:10 )

Dodatek. To plati pro ty pot.raty Vendetta a Georg7.

vencapernik ( 8. září 2015 20:37 )

Up Yours cocksucker, zasr.anej bolsevickej ksindle. Jses jenom uboha naha ceska pr.del ty zku.venej bolseviku.Jses jenom komunismem nasaklej motherfucker ty debilni mutte. A ziji si v pohode za Velkou Louzi a mam se rozhodne lepe nez ty v te vasi rozk.urvene republice ty bl.by vemeno.

preradostt ( 8. září 2015 11:01 )

môžeš sa klamať - len dokedy

Zobrazit celou diskusi
Další videa