Náhlá smrt komentátora z rozhlasu a exdiplomata. Tolčinskému bylo pouhých 46 let

Autor: ČTK - 
1. 9. 2015
19:50

Ve věku 46 let v úterý náhle zemřel dlouholetý redaktor, komentátor, moderátor a zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu (ČRo) Alexander Tolčinský. Předtím působil jako diplomat v rámci mezinárodní mise v Iráku.

Na úmrtí redaktora ČTK upozornil ČRo. Tolčinský pracoval nejprve jako zahraniční zpravodaj Radiožurnálu v Polsku, poté byl komentátorem a moderátorem pořadu Názory a argumenty na ČRo 6 a ČRo Plus.

Komentoval zejména dění na Balkáně a na Ukrajině. Jako zvláštní zpravodaj referoval v poslední době z bojů na východě Ukrajiny. Před příchodem do ČRo působil Tolčinský jako zástupce českého ministerstva zahraničí v rámci mezinárodní mise v Iráku.

Tam také po spojenecké invazi na jaře 2003 pracoval šest týdnů jako reportér České televize. Tolčinský se narodil v roce 1969, na Vysoké škole ekonomické v Praze absolvoval obor finance.

Novinářské zkušenosti získal také v televizi OSN v Záhřebu. V březnu 2004 vydal Tolčinský knihu postřehů z pobytu v Iráku pod názvem Příliš brzy na snídani.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

bersimalinecka ( 2. září 2015 09:48 )

japos - a proč????Někde něco chyt a nevyšlo to.

japos22 ( 1. září 2015 22:19 )

Nikdo tu nepláče?

Zobrazit celou diskusi
Další videa