Manžel moderátorky Savarové: Po rychlostudiu v Plzni mu mají vrátit titul

Autor: ČTK, simao - 
6. srpna 2015
22:42

Jméno Jana Harangozza je v poslední době nebývale vidět. Nejprve kvůli kauze úplatného soudce Ondřeje Havlína, kterému měl podnikatel zaplatit narozeninovou oslavu za 200 tisíc, v návaznosti na to i kvůli případu exministra Březiny, kterého prý s Havlínem seznámil. Nyní se objevilo v souvislosti s údajným rychlostudiem v Plzni. Harangozzovi měli odebrat titul kvůli vystudování za 2 měsíce a 2 týdny. Soud však odebrání zrušil!

Krajský soud v Plzni zrušil rozhodnutí o odebrání vysokoškolského titulu bývalému šéfovi plzeňských strážníků Luďkovi Hosmanovi a také podnikateli Janu Harangozzovi, který je mimochodem manželem moderátorky Anety Savarové. Západočeská univerzita v Plzni, která jim tituly z právnické fakulty ZČU odebrala, podle soudu postupovala nesprávně, uvedl server Aktuálně.cz. Dodal, že škola se rozhodla podat kasační stížnosti k Nejvyššímu správnímu soudu.

Aktuálně.cz píše, že Harangozzovi plzeňská univerzita odebrala titul Mgr. v roce 2011, protože jej podle jejího vedení získal místo pěti let za dva měsíce a dva týdny. Hosman pak o rok později přišel o titul Bc., jelikož v bakalářské práci prý měl opsané pasáže z práce svého kolegy.

Krajský soud v Plzni ale podle webu rozhodl, že Hosman a Harangozzo o vysokoškolský titul přijít nemohou. Z rozsudku, který má Aktuálně.cz k dispozici, prý vyplývá, že oba udělali to, co po nich chce zákon: složili závěrečnou zkoušku a obhájili svou diplomovou, respektive bakalářskou práci. „Podle zákona o vysokých školách má stále právo jak na diplom, tak na dodatek k němu. Vykonal přece to, co po něm zákon požaduje k jejich získání. Pak ovšem není prostor pro jakékoliv rušení,“ napsal do verdiktu soudce Václav Roučka, který o žalobách Harangozza a Hosmana rozhodl.

Aféra s rychlostudiem, podivným přijímáním studentů a udělováním titulů na právnické fakultě ZČU vypukla v roce 2009. Aktuálně.cz píše, že rozhodnutí Krajského soudu v Plzni dává nyní šanci i dalším, kterým univerzita dříve tituly vzala. „Rozhodnutí, zda je vysoká škola za současného právního stavu oprávněna rušit diplomy, či nikoliv, může mít zásadní vliv na fungování celého vysokého školství v České republice,“ zdůvodnila mluvčí univerzity Kamila Kolářová, proč škola podala kasační stížnosti proti verdiktu plzeňského soudu.

Je přitom zajímavé, že se Harangozzovo jméno objevilo v krátké době opět u soudu. vytáhla jej totiž i vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová při své závěrečné řeči v případu úplatného soudce Ondřeje Havlína. Ten nakonec dostal 6,5 roku. U soudu se rozkrývala celá síť kontaktů včetně státního zástupce Fialy, který byl odsouzen také.

Podle webu IHNED.cz vlivný podnikatel Harangozzo zaplatil před třemi lety Havlínovi party za 200 tisíc, měl být mezi nimi přátelský vztah. Havlín se měl navíc snažit ovlivnit soudkyni Danielu Reifovou, která odsoudila Harangozza k podmínce na 16 měsíců za řízení pod vlivem alkoholu, uvedl server. Spekuluje se pak, že právě Harangozzo seznámil exministra Karla Březinu (ČSSD) se soudcem Havlínem, který se měl snažit pomoci i Březinovi. Březina jakoukoli pomoc od Havlína odmítl.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

soltero1 ( 8. srpna 2015 23:52 )

Jinak je dost smutny, ze se nekteri na titul doslova nadrou, musi splnit xy zapoctu a zkousek za tri roky bc. nebo 2 roky mgr.studia a nejakej blb to zvladne celych 5 let studia za 2 mesice!!! To je vysmech vsem poctivym studentum. Ono se to ale projevi ve znalostech...

soltero1 ( 8. srpna 2015 23:42 )

Blbost. Ten chlap na fotce neni Harangozzo. Na fotce je nekdo jiny. Staci si ho vygooglit. Jeji manzel je takovej starej skoro plesatej dedula. Holka ma asi kachni zaludek a on tucne konto.

jarypadlo ( 7. srpna 2015 11:14 )

To je dobrá zpráva falešný titul platí a nemůžou ho odebrat. Jdu si tisknout bankovky protože jich trochu chybí a budou taky platné!

salto ( 7. srpna 2015 08:53 )

Lidi to je možný jenom u nás...

maslakova.eve ( 7. srpna 2015 02:50 )

Tak koukám,že si tady zas nějací chudáčci vylívají své mindŕaky,když to někomu sluší nebo vypadá dobře,chtěla bych vidět Vás jak vypadáte co sem dáváte své příspěvky,mě se líbí,titul netitul Já bych do něho šla

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud