Bouřky se prohnaly Českem: Při jedné z nich spadl strom na auto s dětmi

Autor: Kristýna Beránková, jg - 
26. července 2015
06:21

Bouřky z horka se prohnaly Českem. Nejvíc škod napáchaly na Vsetínsku a Zlínsku. U Kvasic spadl strom na auto, v němž jela matka a malé děti.

Nad ženou a dětmi bděl anděl strážný. Matka byla zraněna lehce, její potomky našli hasiči v autě jen vystrašené.

Stržené dráty vysokého napětí zapálily pole u obce Míškovice. Silný vítr vyvracel stromy v celém kraji.

„Na několika objektech došlo k poškození střešních krytin. Poškozeno bylo také několik zaparkovaných osobních vozidel,“ uvedl mluvčí hasičů Libor Netopil.

Vlna veder, které trápily Česko v červenci, se v srpnu podle meteorologů nezopakuje. Teploty by ještě někdy mohly překonat 30 stupňů, nemělo by to ale být více dnů po sobě. Srpen bude prý celkově teplotně spíše podprůměrný.

Bouřka málem připravila o život Františka Plačka (67) ze Zlína-Malenovic. Vítr ho nejprve srazil k zemi a pak ho jen těsně minula padající bříza.

Senior se právě vracel z výletu na kole. „Ještě jsem zašel pod pergolu a už to byla hrůza, takový nápor větru jsem nezažil. Úplně mne to srazilo na zem, vyrvalo to bytelně zabudovanou houpačku,“ popisuje apokalypsu trvající pár minut.

„Ale to ještě nic nebylo, kousek ode mne během vteřiny spadla obrovská bříza. Jsem možná podruhé na světě,“ vzpomíná František Plaček. Nakonec vyvázl jen se šrámem na hlavě.

Chystají se přeháňky a dusno

Nad Česko míří studená fronta. Obloha bude zatažená, bouřek by už ale nemělo být tolik. Čekají se spíše přeháňky. Vyjasňovat se začne až na konci týdne.

Neděle: polojasno, 22 až 26 °C.

Pondělí: zataženo, déšť, 23 až 27 °C.

Úterý: oblačno, přeháňky, 22 až 26 °C.

Středa: oblačno, ojediněle přeháňky, 21 až 25 °C.

Čtvrtek: polojasno, 22 až 26 °C.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud