Sobota 28. listopad 2020
Svátek slaví René, zítra Zina
Oblačno 3°C

Protest proti Arabům: Lidé v Teplicích hromadně venčili psy v době oslavy Ramadánu

Autor: dv - 
19. července 2015
00:04

V pátek odpoledne se vyhrotily vztahy mezi obyvateli Teplic a místní komunitou Arabů. Lidem z lázeňské zóny prý dlouhodobě vadí, že cizinci obsadili Šanovský park, pořádají tam pikniky a na rezidenty údajně nadávají a útočí na jejich mazlíčky při venčení. Skupina 15 pejskařů protestně před víkendem uspořádala hromadnou procházku. A neobešlo se to bez konfliktů.

„Asi nejsem sama, koho opravdu obtěžují arabské návštěvy v Šanovském parku. Chodím tam denně venčit dva malé pejsky. Arabské děti na ně dupou a hází kameny, jejich tátové na mě slizce pokřikují, až z toho mám strach, a to nemluvím o nehorázném bordelu, který tam cizinci dělají. Myslím si, že je na čase, abychom ukázali, kdo tu bydlí, čí je to park a kdo je tu pouze na návštěvě a měl by se podle toho chovat,“ uvedla na sociální síti Hani Lepková.

Jak píše e-teplicko.cz, do Šanovského parku dorazilo asi patnáct pejskařů a shodou okolností se večerní páteční venčení „střetlo“ s koncem muslimského svátku Ramadán, který v Teplicích vyvrcholil ohňostrojem a dělbuchy. Ty někteří cizinci měli dokonce údajně naschvál vhazovat k venčeným psům.

„Život ve městě sváru občas nese zvláštní ovoce v podobě nadbizarních situací. Jednou z nich je třeba venčení psů během konce ramadánu, kdy je dostatečně jasné, že bude ohňostroj. Že to dopadne panikou ve smečce, je jasné,“ uvedl teplický radní Dominik Feri, který na sebe kromě boje proti nenávisti upozornil i kontroverzní stránkou „Sudety - nejkrásnější místo v pekle...“

 

Tohle město musíš milovat ❤️

Posted by Dominik Feri on 17. červenec 2015

 

Další videa
Články odjinud