Letadlo plné Čechů odletělo do Tuniska, další tam míří! Cestovky vyměňují zájezdy

Autor: Eva Fraňková, ula - 
26. června 2015
16:45

České cestovní kanceláře na útoky v Tunisku reagují shodně. Situace je podle nich vážná a nabízejí svým klientům výměnu destinace nebo storno zájezdu. V současné chvíli je v oblasti útoků několik stovek českých turistů, 200 jich přiletělo v pátek odpoledne. Další letadlo mělo do oblasti plánovaný odlet z Prahy v pátek v 18:10.

„Situace je velmi vážná, určitě to ohrozí turistický ruch v celém Tunisku,“ uvedl Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří ČR. „Tunisko je vázáno na charterové lety, tudíž si nelze jen tak koupit letenky a za pár hodin být doma,“ dodal.
Papež doporučuje turistům nevycházet z hotelového komplexu a v případě obav kontaktovat delegáta. V současnosti je v letovisku Sousse až tisíc českých turistů.
CK Fischer má přímo v oblasti útoků 20 klientů, ani jeden však není ubytovaný v postižených hotelech. „Klientům, kteří už mají zakoupenou dovolenou a nebudou chtít do Tuniska odletět, umožňujeme bezplatnou změnu destinace nebo bezplatné storno,“ řekl Blesku mluvčí Jan Osúch.
„Klientům, kteří jsou nyní v Tunisku a budou se chtít vrátit dříve, se pokusíme zajistit návrat nejbližšími lety,“ dodal.
Krvavé řádění teroristů na plážích v TuniskuKrvavé řádění teroristů na plážích v Tunisku | Nasreddine Ben Ahmed, Twitter
Spolumajitelka CK Blue Style Lenka Berberi řekla: „V hotelech, ve kterých dnes došlo k teroristickému útoku, naše cestovní kancelář nemá žádné klienty. Máme informaci, že bezpečnostní složky ve spolupráci s hoteliéry v tuto chvíli posilují bezpečnostní opatření v hotelech po celé zemi.“
Klientům, kteří nebudou chtít do Tuniska odcestovat, nabízí cestovní kancelář výměnu za jinou destinaci.
Kateřina Petříčková z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur dodala, že cestovky momentálně čekají na doporučení bezpečnostní služby, budou ale nabízet změny destinací.

Útok se odehrál přímo na pláži v luxusním rezortu, který vzhledem k jeho ceně vyhledávají hlavně němečtí turisté. České cestovní kanceláře v postižených hotelech nemají ubytované klienty.

 
10:53
27. 6. 2015

Tunisko nyní bude muset podle premiéra Sída přijmout "bolestivá, ale nutná" bezpečnostní opatření. Prvním z nich podle něj bude povolání záložníků do aktivní služby, kteří budou hlídkovat po celé zemi. "Žádná země není v bezpečí před terorismem. Potřebujeme globální strategii pro všechny demokratické země," dodal.

 
27. 6. 2015

Řada turistů z postižené oblasti opustila podle Tunisko už v noci na dnešek. Několik cestovních kanceláří zajistilo pro zájemce o dřívější odlet speciální lety.

 
10:14
27. 6. 2015

Británie v souvislosti s útoky v Tunisku, Francii a Kuvajtu posílila bezpečnostní opatření, především na velkých veřejných akcích. Britské policii se podle listu The Guardian dokonce prý podařilo zmařit chystaný útok na dnešní přehlídku u příležitosti Dne ozbrojených sil!

 
10:03
27. 6. 2015

Britská ambasáda podle BBC už na místo tragédie vyslala krizový tým. "Všichni britští občané v těchto hotelech nebo jejich blízkosti by měli zůstat uvnitř a kontaktovat svého delegáta a ministerstvo zahraničí," uvedlo ministerstvo.

 
09:49
27. 6. 2015

Většina obětí jsou Britové, uvedl tuniský premiér Habíb Síd. Mezi mrtvými turisty jsou prý i Němci, Belgičané a Francouzi. Počty obětí jednotlivých národností předseda vlády ale neupřesnil.

 
09:45
27. 6. 2015

Tuniské ministerstvo zdravotnictví podle serveru BBC uvedlo, že počet obětí útoku stoupl na minimálně 39 osob, dalších 36 lidí utrpělo zranění.

 
09:30
27. 6. 2015

K zodpovědnosti za teroristický útok se v prohlášení na twitterovém účtu přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Kompletní online

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

egyptanka ( 26. června 2015 19:27 )

Lidi se zbláznili. Po dnešku bych tam neletěla ani zadarmo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud