Pátek 23. července 2021
Svátek slaví Libor, zítra Kristýna
Oblačno 26°C

Žena, která zabila injekcí se silikonem: Dostala u soudu 20 let

Autor: ČTK - 
12. června 2015
07:07

Američanku, která během ilegální zkrášlovací operace způsobila smrt britské tanečnice, poslal soud ve čtvrtek na 20 let do vězení. Žena vpíchla své zákaznici do pozadí silikonovou injekci, provedla to však tak nešikovně, že Britka zemřela. Soud podle stanice BBC čin klasifikoval jako vraždu a žena bude moci o podmínečné propuštění požádat nejdříve po deseti letech.

Třiačtyřicetiletá Padge-Victoria Windsloweová používala průmyslový silikon k tomu, aby zvětšovala zadní partie ženských těl. Když k ní v roce 2011 přijela Britka Claudia Aderotimiová s požadavkem na plastickou úpravu svých hýždí, přivítala ji neškolená operatérka v letištním hotelu ve Filadelfii.

Tam do jejího pozadí vpravila větší množství nebezpečného průmyslového silikonu, před jehož používáním americké úřady ženy opakovaně varují, při podobných nelegálních zákrocích je však často užíván. 

Podle vyšetřovatelů se Windsloweová injekcí patrně trefila do žíly, silikon se dostal dvacetileté Britce do plic a za několik hodin zemřela.

V případě další ženy, které pomáhala zvětšit zadní partie až po smrti Aderotimiové, způsobil silikon plicní embolii a pacientka má do dneška dýchací potíže. 

„Je mi opravdu líto lidí, kterým jsem ublížila, ale v hloubi duše vím, že to nebyl zlý úmysl,“ řekla před soudem Windsloweová, která se narodila jako muž a prodělala změnu pohlaví.

joudajoudovy ( 12. června 2015 07:19 )

kde holka udelala chybu? misto injekce, mela zvolit politickou a mafianskou karieru v CR. osvobozena by byla hned a jeste vysoudi milionove odskodne, bez ztraty majetku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa