Policie odhalila podvodnou síť právníků: Na daních měli nakrást 100 milionů!

Policie stíhá zatím 17 lidí kvůli fiktivním obchodům především s dárkovými a reklamními předměty. (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
10. 6. 2015
21:16

Policie stíhá zatím 17 lidí kvůli fiktivním obchodům především s dárkovými a reklamními předměty. Skupina složená především z právníků je podezřelá z toho, že připravila stát na daních o téměř 100 milionů korun. Do vazby soud údajně poslal pražského advokáta Martina Grubnera.

Z dosud obviněných vyšetřovatelé vnímají pět lidí jako organizátory protiprávního jednání a zbylých 12 jako takzvané bílé koně nastrčené ve firmách, které se podílely na obchodech s dárky pro účastníky sportovních akcí. Hlavní obvinění podle policie vytvářeli složité řetězce firem, na jejichž konci pro sebe čerpali peníze. Vyšetřování začalo na podzim 2012 na základě podnětu ministerstva financí. Obviněným hrozí vězení až na deset let.

Podle televize Prima soud v této kauze poslal do vazby pražského advokáta Martina Grubnera. Dle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana někteří z hlavních aktérů případu jsou nebo byli členy kontrolní rady, která se podílí na řízení advokátní komory a má dohlížet na dodržování zákonnosti ze strany právníků a advokátů.

Mezi členy kontrolní rady je na webu České advokátní komory (ČAK) uveden i Grubner.

Martin Grubner

"Jsme o tom informováni a ve spolupráci s jeho kolegy byla učiněna taková opatření, aby jeho kancelář mohla nadále fungovat. Dotyčný advokát má okamžikem vzetí do vazby pozastaven výkon advokacie," řekla Primě mluvčí ČAK Iva Chaloupková.

Na hlavního organizátora byla uvalena vazba, aby nemohl ovlivňovat svědky a odstraňovat důkazy, uvedl Hulan. Někteří spoluobvinění jsou podle něj upláceni nebo je jim vyhrožováno, aby změnili výpovědi nebo se obraceli s obviněními vyšetřovatelů na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). "Cílem těchto trestních oznámení je s největší pravděpodobností znevěrohodnit vyšetřovatele, nebo dokonce dosáhnout jejich odvolání z případu," podotkl mluvčí.

Doporučujeme
tgbb. ( 25. června 2015 15:10 )

Prostě výkvět advokátní komory v režimu vlády ČSSD, která drží nad zločinci ochrannou ruku. Těchto sto mega se zamete pod koberec, ale levácká pakáž bude kvičet nad kabelkou Nagyové za nějaké tisícovky.

aaobcanka ( 11. června 2015 00:25 )

Všechny uvěznit vč. Klause, jenž si prý amnestií zajistil beztrestnost, a zkonfiskovat tunelářům majetek, tj. naše daně !

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud