Převrácená cisterna zablokovala D1: Dálnice bude uzavřena až do odpoledne

Autor: ČTK - 
9. června 2015
12:07

Dálnice D1 bude kvůli odstraňování následků nehody na 153. kilometru ve směru na Brno uzavřena asi do 16:00. Při nehodě se zde převrhla cisterna, vytvořila až sedmnáctikilometrovou kolonu. Maďarský řidič tahače skončil s lehčím zraněním v jihlavské nemocnici. Problémy se tvoří i na souběžné silnici 602, která je na několika místech kvůli opravám uzavřená. Provoz na Prahu podle policie havárie neovlivnila. 

Nehoda tahače s cisternou se stala kolem 05:45. „Cisterna se po havárii převrátila na bok přes oba jízdní pruhy, tahač je mimo dálniční těleso. Z cisterny vyteklo kolem 9000 litrů potravinářského glycerinu,“ řekla ČTK krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Látka podle mluvčí není zvláště nebezpečná.

Na místě jsou hasiči a policisté. Zhruba v 10:30 uvolnili jeden jízdní pruh, aby mohli projet řidiči, kteří v koloně čekají od rána. „Okolo poledne ale bude dálnice opět zcela uzavřena, protože na místo přijede těžká technika, která převrácenou cisternu vyprostí. Zatím nevíme, jak dlouho to bude trvat,“ řekla Čírtková. 

Policisté svádějí dopravu na objízdnou trasu na exit 141 Velké Meziříčí – západ. Hlídky pak směrují řidiče na silnici II/354 do Ostrova nad Oslavou a poté po silnici I/37 přes Velkou Bíteš do Domašova, kde se vrátí zpět na D1. „Možné jsou i další trasy, řidiči mohou sjet z D1 už před Jihlavou, v Humpolci, ale musí počítat s problémy,“ dodala mluvčí. 

Nehoda se stala v místě, kde se dálnice opravuje, a doprava je vedena ve dvou jízdních pruzích obousměrně v jednom jízdním pásu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

zwil ( 9. června 2015 12:51 )

Naše zlatá dálnice a to ty kur.vy ještě chtějí dálniční poplatek. Za co, proboha? Věčně to stojí a jak se tam něco pose.re, tak je na celý den vymalováno a řidiče čekají jen kolony, kolony. Ještě jsem neviděla takový bor.del nikde jinde. Měli by prachy za dálniční známky vracet a omlouvat se od rána do večera. Všude uzavírky, na silnici ani noha, to je možné jen u nás. Jinde se maká o sto šest, i večer a v noci, tady se pořád jen odpočívá...

Zobrazit celou diskusi
Další videa