Nehoda kamionů zablokovala dálnici D5: Hrozba exploze! Začaly unikat nebezpečné látky

Autor: ČTK - 
1. 5. 2015
07:45

Dálnici D5 na 6. kilometru směrem na Plzeň uzavřela hned po ránu na prvního máje dramatická nehoda dvou kamionů. Na místě navíc začaly unikat nebezpečné látky a hrozil výbuch. Policie proto raději uzavřela dálnici v obou směrech.

Plzeňská dálnice D5 byla na šestém kilometru u Prahy po nehodě dvou kamionů v obou směrech uzavřena přes čtyři hodiny kvůli možnému výbuchu nákladu, který se skládal z látek typu barviv, rozpouštědel a pryskyřic. Uzavírka ve směru na Plzeň potrvá pravděpodobně do večera. ČTK to řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Při nehodě byli zraněni tři lidé.

Chemikálie se dostaly i mimo silnici, proto bude potřeba odbagrovat i půdu poblíž dálnice. "Dva lidé utrpěli otřes mozku, u jednoho bylo podezření na poranění hrudníku," řekla ČTK mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Podle předběžných informací mohl nehodu způsobit řidič, který převážel chemikálie, když mírně vyjel z vozovky a poté strhl řízení opačným směrem.

"Míru zavinění řidičů policisté dále zjišťují," uvedla mluvčí středočeských policistů Štěpánka Zatloukalová. Nehoda se stala před 5:00 ve směru na Plzeň. Kamiony po srážce blokovaly oba jízdní pruhy. "Po nehodě začaly unikat nebezpečné látky a mohlo by dojít k výbuchu, proto byla dálnice v místě uzavřena," řekla Zatloukalová.

Řidič vozu také nepředložil veškeré potřebné doklady, proto byli na místo přivoláni i celníci. Podle mluvčího hasičů jeden z vozů převážel stroje a druhý chemické látky, mimo jiné i s obsahem pryskyřic. "Na místě zasahuje chemická laboratoř Kamenice," uvedl mluvčí. Kontaminovanou zeminu musí odstranit specializovaná firma. Řidiči cestující z Prahy by na dálnici neměli ani najíždět a pro cestování by měli využít souběžnou starou plzeňskou silnici. Na dálnici pak mohou najet na 10. kilometru u Loděnice.

Video Dramatická nehoda kamionů na D5: Na místě unikaly nebezpečné látky - Blesk - David Malík
720p 480p 360p 240p

jezibababa ( 1. května 2015 15:44 )

Je 15:44 a pořád nevím, co tvé oči uviděly ... pláčem zkrvavěly, Kelišová?

jezibababa ( 1. května 2015 12:14 )

Hodně kamioňáků jezdí jako šílenci a nebo blokují řidiče osobních aut - běžná situaci: předjíždím dva za sebou jedoucí kamiony, druhý náhle přejíždí do levého pruhu a oba sníží rychlost na 80 km/hod. a třeba několik km blokují oba pruhy a podobně. Na tn.cz před chvílí říkali, že řidič, který převážel ty chemikálie a který nehodu zavinil, neměl k těm chemikáliím žádné doklady, takže požárníci nevěděli, oč se vlastně jedná. Majitele takového kamionu (a řidiče, který veze náklad, o jehož obsahu nemá ponětí) bych nechala uhradit veškeré náklady zásahu.

istyl ( 1. května 2015 09:30 )

protože jezdí jak šílenci, na silnici I.trídy 26 objízdi dalnici a po mestech jezdi bezne 90km/h...policie sice honi osobní auta, ale ještě jsem nevidel, ze by zastavili kamion...a tak si kamion kolem nich dovoli jez rychleji...

zlymikes ( 1. května 2015 08:51 )

zkoušeli jet 150

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa