Zemřela nejstarší kočka světa: Dožila se 27 let

Autor: ČTK - 
8. 6. 2015
20:00

Ve věku 27 let, dvou měsíců a devět dní zemřela ve Spojených státech údajně nejstarší kočka na světě. Tiffany Two žila v kalifornském San Diegu a jako nejstarší kočku ji vedla i Guinnessova kniha rekordů. 

Tiffany Two zemřela v noci, když spala v posteli vedle své paní na vyhřívaném polštářku. „Byly jsme spolu dlouho a myslím, že konec měla perfektní. Měla mne ráda a byla mi oddaná,“ řekla minulý týden televizi ABC News majitelka rekordmanky Sharron Voorheesová. 

Guinnessova kniha rekordů vydala podle britského listu The Independent prohlášení, ve kterém vyjádřila nad úmrtím zvířete smutek. Na příliš velké emoce ale zjevně není čas: zástupci knihy rekordů už „zjišťují a prověřují potenciální nástupce“ zesnulé šelmičky. 

Kočky domácí se obvykle dožívají maximálně 15 let. Nejdelšího věku se dožila kočka jménem Creme Puff, která žila v Texasu a zemřela v 38 letech a třech dnech. 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

belaa ( 14. června 2015 21:19 )

jelikoz mam rada vsechny kocky sveta.a tahle kocicka si zaslouzi pozornost.tak se tam mej krasne v tom nebicku.at te uz nic neboli.jiste rozdavala spoustu radosti.

babana ( 8. června 2015 21:34 )

 Je-li to ona, tak je fakt moc pěkná. Přeji klid její duši, pokud něco takového existuje.

datelobecny ( 8. června 2015 20:53 )

A byla fakt kočka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa