Středa 22. března 2023
Svátek slaví Leona, zítra Ivona
Oblačno 17°C

Džihád proti kuřákům pokračuje: S kouřením by obce měly zakázat i lidi

Vláda schválila novelu protikuřáckého zákona.
Vláda schválila novelu protikuřáckého zákona.  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: Petr Holec, autor je redaktorem týdeníku Euro - 
3. června 2015
14:05

KOMENTÁŘ: Podle novely zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky tabáku (není spíš čas na zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky politiků?) můžou zakázat kouření i obce, a to téměř na veškerém svém území. Zákon má totiž chránit zdraví dětí, tedy všech mladších osmnácti let. Rozhlédněte se kolem – a radši nevycházejte s cigaretou ven. Nezletilé potkáte téměř všude.

Tím však teror nekončí. Novela zákona umožňuje starostům měst a obcí zakázat kouření nejen na náměstích, ulicích, v obecních parcích, na promenádě či u obecního rybníka, tedy všech veřejných místech, ale také v soukromém prostoru, pokud je přístupný nezletilým. Což může klidně být i vaše auto, chata, byt nebo dům, které nezletilí občas přicházejí vykrást. Nedej bože, že by na ně u vás doma čekal smrtelný odér nikotinu. Už chybí jen to, aby vás za to zažalovali za újmu na zdraví.

Přesně tak rozhodl obvyklý arbitr veřejného moudra Ústavní soud, podle nějž není vlastnické právo absolutní; nemáte-li tedy veškerý svůj majetek obehnaný vysokou zdí nebo ostnatým drátem s 220 volty, takže je nezletilým méně přístupný, může vám příslušný starosta zakázat kouření i na vlastní zahradě. Stejně tak ale může vedení městské části zakázat kouření i na ulicích, kvůli kterému si pak nezapálíte ani na letní zahrádce. Zdá se, že se tady někdo absolutně zbláznil.  

Chceme-li totiž skutečně chránit zdraví našich nezletilých, pak by měl stát zakázat i spoustu rodičů, případně do blízkosti škol nepouštět zdraví závadné učitele typu Marty Semelové, stalinské komunistky. „Taková restrikce mi přijde přes čáru,“ řekl o novele zákona v České televizi starosta Českého Krumlova Dalibor Carda. Jako o čirém bláznovství o ní mluvili i jiní starostové. Problém je, že jako čiré bláznovství se ze začátku zdá většina zákonů, až kvůli nim najednou někdo sedí ve vězení. Možná politici brzy zakážou i nás, normální lidi.

dita.l ( 16. června 2015 10:51 )

 Kde sezenu žvýkací tabák?

sores ( 3. června 2015 19:12 )

Stát by měl především zakázat vstup muslimů do Česka. To je neskonale větší hrozba nežli hulení! Množí se jak krysy, modlí se 5x denně jsou to fanatici od.porný. Jeden muslím je 1000000 horší nežli cigarety.

mortis69 ( 3. června 2015 18:41 )

Dělníky do svý nevymáchaný huby nadarmo neber-lemple línej

joejoe79 ( 3. června 2015 18:20 )

 Autor clanku = slusnej paranoik... Jinak do ted byli tedy duihadisti kuraci, kteri terorizovali nekuraky... Chapu to spravne???

mortis69 ( 3. června 2015 18:11 )

Taky znám zapřisáhlý nekuřáky hulící jen trávu Tak nepruď a dej si práska taky něčeho normálního

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa