Vyděšení cestující v letadle: Technik lepil před odletem pásku na motor

Fotka, která se stala hitem: Technik lepí motor páskou, cestující jsou zděšeni
Autor: simao - 
30. 5. 2015
19:35

Tenhle snímek se rychle začal šířit po internetu. Pořídil ho vyděšený cestující, který z okénka letadla viděl na ranveji, jak technik v reflexní vestě "opravuje" motor letadla šedou lepenkou...

"Vždy se bojím, když easyJet slepuje páskou letadlo dohromady," napsal ke snímku uživatel Twitteru Adam Wood. A přidal černohumorný hashtag "poslední cesta". Snímek se brzy objevil i na zahraničních zpravodajských serverech.

To si dělají srandu! Je tohle opravdu bezpečné? Takhle šetří nízkonákladové aerolinie, spekulovali a divili se cestující. "Dámy a pánové, odlétneme, jen co náš mechanik dokončí slepení našeho motoru dohromady," zněla jedna z vtipnějších hlášek, pod kterou byl snímek sdílen na serveru Reddit.

Celá "kauza" má samozřejmě zcela jiné vysvětlení. Žádné úspory a lepení motoru na poslední chvíli. Z fotky se však stal úspěšný virál, není přitom jasné, na kterém letišti byla pořízena. Psaly o ní však i známé weby jako Daily Mail, Independent, Mirror i Metro.uk.

Podobné pásky se přitom u aerolinií používají běžně a rozhodně nejde o nějakou obyčejnou lepičku. Jedná se o rychlostní, hliníkovou pásku pro nejvyšší teploty, upozornil Daily Mail. Na letadle se udrží i v extrémních podmínkách, v tomto případě byla použita patrně pouze k ochraně laku letadla, tedy drobné kosmetické úpravě. Nešlo tak o nic, co by jakkoli ohrozilo bezpečnost letu.

Stejné případy se však objevily již i v minulosti. "Skandálu" s lepicí páskou čelila i další nízkonákladová společnost RyanAir, když cestující z londýnského letiště Stansted do litevské Rigy vyfotil lepení okna právě pomocí této dočasné pásky, schválené samozřejmě letovým provozem. I tehdy to však některým cestujícím pořádně pocuchalo nervy.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

avonka1 ( 1. června 2015 04:25 )

Je to k vůli tomu,že je spočítáno kolik lidí v případě nebezpečí musí opustit letadlo a pokud jedny dveře nebyli funkční tak to řeší takhle.Musím dodat ,že jim samozřejmě let druhý den platila Delta. Delta nemá moc dobrou pověst ,dcera letěla vloni a museli se vracet nad oceanem,nechtěli říct co se stalo.

bizon_pepa ( 31. května 2015 10:35 )

Delta je v pohode. Ps: uplne presne jsem nepochopil souvislost mezi letovanim dveri a vystoupenim 5 cestujicich.

avonka1 ( 31. května 2015 10:21 )

Mám podobný zážitek z Ruzyně kde jsme v letadle čekali 4h. protože nešli zavřít dveře.let byl do New Yorku s Deltou a docela horor letuška stále vtipkovala a nakonec dveře zaletovali a 5 cestujících muselo vystoupit k vůli bezpečnostním zákonům USA.Hodně jsem se rozhodovala zda nevystoupím,letos letím opět a zase s Deltou tak mi držte palce

sakajeva ( 31. května 2015 10:10 )

Pro ty, co neví co byl žigulík - auto sovětské výroby.

sakajeva ( 31. května 2015 10:04 )

Jeden můj známý měl kdysi také žigulíka slepeného kobercovkou, náhodou to drželo několik let.

Zobrazit celou diskusi
Další videa