Hned šesti americkým letadlům vyhrožovali. Případ vyšetřuje FBI

Letadlo společnosti Air France  (Autor: Reuters)
Autor: ČTK - 
26. května 2015
07:09

Nejméně šest amerických letadel v pondělí obdrželo anonymní hrozbu, která vyvolala zpoždění letů a chaos na letištích. Letadlo společnosti Air France proto dostalo v New Yorku ozbrojený doprovod. Dvojici stíhaček.

Přestože policisté vyhodnotili ohrožení jako nízké, všechna letadla byla prohledána. Podrobnosti o povaze výhrůžek policie neprozradila, pouze v jednom případě bylo oznámeno, že na palubě letadla měly být chemické zbraně.

V tomto ani v ostatních případech se přítomnost nebezpečných látek nepotvrdila. Dopravní letadlo společnosti Air France musely v pondělí kvůli anonymní výhrůžce doprovodit na letiště v New Yorku dvě americké stíhačky.

Úřady podle médií považovaly bezpečnostní opatření za preventivní, neboť se nepředpokládalo, že jsou životy cestujících v ohrožení. Letadlo bez komplikací přistálo, na jeho palubě žádné bomby ani nebezpečné látky zjištěny nebyly.

Později se terčem výhrůžek stala letadla společnosti Delta na lince z Paříže do Bostonu a z Londýna na letiště Newark v New Jersey a několik dalších letů, zejména do New Yorku. Případ vyšetřuje FBI.

1912 ( 26. května 2015 20:17 )

https://www.youtube.com/watch?v=QABpVlt7C3U https://youtu.be/KxT6v5Q6JWA

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud