Letadlu Air France vyhrožovali: Až do New Yorku mělo za doprovod dvě stíhačky

Autor: ČTK - 
25. května 2015
20:53

Dopravní letadlo společnosti Air France musely dnes kvůli anonymní výhrůžce doprovodit na letiště v New Yorku dvě americké stíhačky. Úřady podle médií považovaly bezpečnostní opatření za preventivní, neboť se nepředpokládalo, že jsou životy cestujících v ohrožení. Letadlo bez komplikací přistálo, na jeho palubě žádné bomby ani nebezpečné látky zjištěny nebyly.

Stanice ABC News uvedla, že stíhačky k letounu Airbus A330 odstartovaly poté, co policii v americkém státě Maryland anonym telefonicky informoval, že linka letící z Paříže je kvůli chemické zbrani v ohrožení. Podrobnosti o povaze údajné zbraně nebyly zveřejněny. 

Letadlo přistálo na Kennedyho letišti v New Yorku v 16:18 SELČ, což bylo proti letovému řádu o sedm minut dříve. Stroj pak byl odtažen do bezpečnostní zóny, kde ho specialisté FBI prohledali. Na palubě podle letištní správy nebylo nalezeno nic, co by cestující či posádku mohlo ohrozit. 

Americká média poznamenala, že vzájemnou komunikaci mezi úřady v USA a ve Francii kvůli leteckému incidentu doprovázely komplikace, neboť v obou zemích jsou dnes státní svátky.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud