Islandští studenti vyrobili šampon z kravské moči

(ilustrační foto) Unikátní výrobek na vlasy z kravské moči  (Autor: Foto: Aha, Slávka Černá)
Autor: ČTK, zrk - 
25. května 2015
20:05

Skopová varlata, zkažené žraločí maso, pivo z velrybí moučky – mezi islandskými potravinami a pochutinami se skrývá mnoho překvapení. K těmto specialitám se nyní připojuje neobvyklý vlasový přípravek – mladí podnikatelé z Reykjavíku totiž na základě tradiční receptury vyvinuli šampon z kravské moči.

Produkt bohatý na vitaminy a údajně vonící po růžích by měl být na trhu pod názvem Q Shampoo. Na trh se nyní dostala prototypová série, která podle islandské televize šla na dračku hlavně mezi staršími zákazníky. Nyní chtějí studenti vyzkoušet, zda je kravská moč vhodná také pro výrobu pracích prostředků.

Šampon byl vyvinut při kurzu inovací na univerzitě v Reykjavíku, uvedla agentura APA.

Namáčení vlasů do kravské moči bylo podle internetových stránek icelandmag.com pro ženy na Islandu po staletí běžnou praxí, protože mýdlo tam bylo luxusní záležitostí. Věřilo se, že kravská moč je pro vlasy zázrak, který je revitalizuje a rozzáří.

Podle odborníků moč čistí a je bohatá na vitaminy. Kravská moč obsahuje čpavek, který je hlavní složkou mnoha moderních vlasových přípravků, a její použití pro péči o vlasy je známo i v dalších zemích. Například v Indii se z kravské moči vyrábí kompletní sortiment kosmetiky, od zubní pasty po pleťový krém.

krdasseneda ( 25. května 2015 20:17 )

Já jsem nadmíru spokojená,konečně "kvalitní" čtivo  

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud