Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 22°C

Zabili vůdce luhanských povstalců! Odpálili jeho auto, pak ho ještě rozstříleli!

Autor: ČTK - 
24. května 2015
11:05

Přední vojenský vůdce proruských povstalců ve východoukrajinské Luhanské oblasti Alexej Mozgovoj zahynul v autě u města Alčevsk po útoku neznámých atentátníků. Spolu s ním zemřelo šest dalších lidí. Při lítém útoku nejdřív odpálili jeho vůz, který pak pro jistotu ještě rozstříleli.

Velitel povstalecké brigády Přízrak zahynul poté, co auto, v němž jel, vyletělo po odpálení nálože do vzduchu a útočníci pak na zdemolovaný vůz stříleli z automatických zbraní, řekl představitel oblasti Sergej Gorenko. Možné důvody útoku nesdělil.

Alčevsk se nachází asi 30 kilometrů východně od frontové linie a zhruba 45 kilometrů západně od Luhansku ve směru na Doněck. Mozgovoj byl podle LIT už dříve terčem útoků, naposledy v březnu.

Na východě Ukrajiny se v sobotu navzdory příměří dál bojovalo. Podle mluvčího ukrajinské armády povstalci nasadili u frontové linie těžké zbraně, podle povstalecké agentury DAN tam ale těžké zbraně, včetně tanků a bojových letadel, přesouvá i armáda.

Porušování dohod z Minska tento týden oficiálně potvrdila i Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), která upozornila na fakt, že ukrajinská armáda ani bojovníci „lidových republik“ v Donbasu nedodrželi ustanovení o odsunu těžké bojové techniky z linie fronty.

Konflikt si od loňského dubna vyžádal nejméně 6200 obětí na životech. Podle Kyjeva jde o válku s Ruskem, Moskva ale přímé zapojení do konfliktu popírá.

tgbg ( 24. května 2015 19:15 )

Hnusný a odporný fašistický ruský vrah si nic jiného nezasloužil.

nosradamus ( 24. května 2015 14:55 )

Neteš sa,objavia sa ďalší a horší.Tak to v živote chodí...vždy prídu horší...

cid2000 ( 24. května 2015 14:41 )

..... tohle bude asi jejih vnitřní boj o moc atd.Asi moc neposlouchal a dělal si co chtěl se svou partou?

jiri.k ( 24. května 2015 12:27 )

No Ukrajinci se pochlapili, jenom nevím, za jak dlouho přijde odpověď.

vrahrychtar ( 24. května 2015 12:18 )

vrat se zpatky do klece...debile

Zobrazit celou diskusi