Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

V Rychvaldu se zřítil dům: Celá rodina a pes byli doma

Autor: ljš, kru - 
22. května 2015
13:52

Během okamžiku přišli o střechu nad hlavou! V době, kdy se v Rychvaldu na Karvinsku k zemi zřítila celá jedna stěna a strhla s sebou i část krovu, byli navíc doma rodiče, děti i pes. Jen zázrakem se nikomu nic nestalo.

Podle informací Blesk.cz se štítová stěna poloviny rodinného dvojdomku zřítila zřejmě důsledkem špatně provedené rekonstrukce. Rodina totiž v současné době opravovala izolaci domu. Dělníci v nedávné době odkryli zeminu právě u zdi, která se zřítila.

Přestože v době zřícení byla celá rodina doma, nikdo zraněn nebyl. Hasiči sutiny přesto raději propátrali. „Také pomáhali obyvatelce vynést z nebezpečného domku osobní věci. Vynesli i psa, který také nebyl zraněn,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Pro zoufalou rodinu je to obrovská tragédie, do svého domova už se totiž nebude moci vrátit. „Přivolaný statik konstatoval, že domek je neobyvatelný. Zřejmě to znamená jeho úplné zbourání. Kolem 20. hodiny hasiči předali místo zásahu Městské policii Rychvald k hlídání objektu,“ vysvětlil mluvčí.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

jerry39 ( 22. května 2015 16:15 )

Souhlas

jerry39 ( 22. května 2015 16:13 )

Přesně tak jak to řikate tak to asi bylo.

deratizater ( 22. května 2015 16:08 )

Při odkopání základů k provedení izolace folií prostě po dešti zeď ujela.U perníkové chaloupky která nemá kvalitní základy a věnec se to stává

Zobrazit celou diskusi