Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Dítě nám zabil inkubátor. Rodiče podávají trestní oznámení na porodnici v Mostě

Úmrtí miminka v inkubátoru v Mostě připomnělo smrt malé Natálky (vlevo).  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: simao, lac - 
22. května 2015
13:24

Jejich dítě zemřelo v inkubátoru, rodiče jsou zdrceni. na porodnici v Mostě se podle informací Blesk.cz rozhodli podat trestní oznámení. Mohla tragédii zapříčinit závada inkubátoru? Spekulovalo se o tom, že miminko zemřelo na přehřátí.

Rodiče miminka se domnívají, že jejich dítě zemřelo kvůli vadě přístroje či nedostatečné péči personálu. „To bylo první, co jsme kontrolovali,“ řekl o možné závadě inkubátoru Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní a.s. Inkubátor byl prý v pořádku.

Podle něj byl novorozenec umístěn do inkubátoru s nižší porodní hmotností po porodních komplikacích. Zpočátku to vypadalo na zlepšení jeho stavu, jenže poté došlo k náhlému prudkému zhoršení a rozvoji celkového těžkého klinického syndromu, neslučitelného s přežitím. Případ prošetřuje i policie. „Jakákoliv momentální tvrzení o příčinách úmrtí jsou nepotvrzenými spekulacemi,“ upozornil Vondra.

Na serveru e-mostecko.cz se přitom o porodnici v Mostě rozvinula vášnivá diskuze. Své zkušenosti s porodnicí tam v souvislosti s tímto smutným případem uveřejnily maminky, které byly se službami nemocnice spokojené, ovšem i ty, které spokojené z různých důvodů nebyly.

„Mostecká nemocnice BYLA výborná, ale je to bohužel už dávno. Nyní hlavně dětské oddělení katastrofa, bohužel můj vnouček díky nim skončil na vozíčku kvůli laxnímu a neprofesionálnímu přístupu lékařů,“ přišla s tvrdým obviněním paní Eva. „I já měla v této nemocnici problémy. Je to přes 11 let, co jsem tu porodila svého syna. Ač dva dny dopředu před porodem jsem tu ležela bez plodové vody, nikdo to nijak neřešil,“ pokračovala paní Milada. Její chlapeček prý po porodních komplikacích strávil v inkubátoru pět dní. „Naštěstí přežil, ale když se mi narodil, byl celý zelený od plodové vody. Později se zjistilo, že následky si ponese celý život. Je totiž postižený a autista, trpíme tím všichni, ale nejvíce on,“ dodala.

Řada maminek je však na straně porodnice. Třeba paní Gabriela. „Já si na mosteckou nemocnici, co se týče porodu a pak péče o mě a mimčo, nemůžu stěžovat. Docela mě tahle zpráva zarazila,“ uvedla v diskuzi na e-mostecko.cz. „Mám dvě nedonošené děti a díky mostecké nemocnici jsou naživu a zdravé. Nedám dopustit na novorozenecké oddělení,“ přidala se paní Lucka a chválila i péči tamních sestřiček.

V minulosti však již jeden případ porodu v Mostě u soudu skončil. Smutně dopadla snaha o zachránění malé Natálky, která zemřela v mostecké nemocnici 4. září 2006. Také matka Natálky Nikola, jejíž dcera zemřela 13 dní po porodu, tehdy vinila porodníky.

znalec ( 22. května 2015 15:49 )

 tak to dopadne, když se zachraňují novorozeňata o váze jedno kilo a méně...

ranhojic ( 22. května 2015 15:08 )

Dítě bylo jistě 100% a v inkubátoru leželo jen tak pro jistotu,že.... Nebylo to náhodou tak, že i to dítě bylo dost nemocné a dostalo šanci, ale bohužel to nezvládlo?

liskabystrouska ( 22. května 2015 15:06 )

v dnešní době chtějí na tom jen rodiče vydělat ..... ..no snad se to vyřeší jestli za to může personál nebo inkubátor??? inkubátor v tom případě patří před soud

liskabystrouska ( 22. května 2015 15:03 )

nedonošené děti nemusí přežít ani v inkubátoru....

sova13 ( 22. května 2015 14:40 )

Čím víc lidí to bude dávat k soudu, tím je větší šance že časem dojde k nápravě. O peníze jde až v druhé řadě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud