Sexuální revoluce na Kubě? Castrova dcera svolala průvod gayů a lesbiček

Autor: ČTK - 
10. května 2015
13:33

Přes 1000 homosexuálů, bisexuálů či transsexuálů se v sobotu v kubánské metropoli Havaně zúčastnilo manifestace za práva sexuálních menšin. Akci svolala dcera kubánského prezidenta Raúla Castra Mariela, neteř Fidela Castra. Ta je v zemi nejhlasitější veřejnou postavou hájící zájmy gayů a lesb.

V rámci manifestace několik desítek párů gayů a leseb během obřadu vedeného kubánskými a americkými duchovními představiteli symbolicky uzavřelo sňatek, oficiální svatba osob stejného pohlaví je v zemi nelegální.

Kubánské organizace bojující za práva homosexuálů nicméně věří v to, že Kuba brzy v této věci svůj přístup změní. "Homosexuální sňatky jsou již legální v Argentině, Uruguayi a hlavním městě Mexika," prohlásila Mariela Castrová, která je sama heterosexuální, ale o práva gayů a leseb se aktivně zasazuje. "Nemáme zájem být prvními. Pro nás je na prvním místě toho vůbec dosáhnout," dodala.

Neteř Fidela Castra na Kubě vede Národní centrum pro sexuální vzdělávání, které mimo jiné usiluje o větší toleranci k homosexuálním Kubáncům. Organizaci se v minulosti mimo jiné podařilo prosadit, aby stát platil transsexuálům změnu pohlaví.

To je jedna z několika vstřícných změn, které Havana vůči sexuálním menšinám učinila. Například před dvěma lety země zákonem zakázala pracovní diskriminaci na základě sexuální orientace. 

scaero ( 10. května 2015 14:12 )

 za chvili se bude vyucovat ze adam mel v raji petricka

zauber ( 10. května 2015 14:05 )

Přesně tak. Castro by měl začít kubánské úchyly kastrovat, aby se zbytečně nemnožili. Když už u nás jsou automaticky považovány za celebrity.

prdyvrdy ( 10. května 2015 13:59 )

o co by se asi tahle hnuska měla starat, když nic neumí

ruudazvostravy ( 10. května 2015 13:39 )

 Paráda,tak aš budou ty bů*zeranti pjekně pohromadě,tak bi je mohli hromadně vicastrovat a bilo bi po vtákách.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud