Teenager v Austrálii plánoval teroristický útok, doma vyráběl bomby

Autor: ČTK - 
9. 5. 2015
08:32

Austrálii hrozil teroristický útok, přiznal tamní premiér Tony Abbott. Během páteční policejní razie se na předměstí Melbourne našlo několik podomácku vyrobených náloží. Policie také zatkla teprve 17letého mladíka, který podle ní měl v plánu bomby v brzké době odpálit.

Podle deníku Herald Sun byl zátah nařízen kvůli informacím, že se na neděli chystá teroristický útok, během nějž měly být odpáleny tři bomby. Podle zástupce federální policie Mikea Phelana ale nyní vyšetřovatelé zatím pečlivě zkoumají zabavené dokumenty a další stopy, z nichž se teprve dozvědí kde a kdy se měl útok odehrát.

Policie v pátek odpoledne několik hodin prohledávala dům na předměstí Greenvale v severní části Melbourne. Zatčen byl nezletilý mladík, který v domě společně s rodinou bydlel. V pondělí má stanout před soudem, který rozhodne o dalším postupu a případném obvinění z terorismu.

Všechny nalezené výbušniny policejní pyrotechnici zničili.

V Melbourne policie proti strůjcům údajného připravovaného teroristického útoku zasahovala i v polovině dubna. Tehdy bylo zatčeno pět mladíků, kteří podle vyšetřovatelů chtěli udeřit v den stého výročí vylodění australských vojáků na tureckém poloostrově Gallipoli za první světové války - to si země připomínala 25. dubna.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa