Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Do rychlovlaku přišel s kalašnikovem. „Chtěl jsem se jen najíst,“ tvrdí Maročan

Autor: ČTK - 
23. srpna 2015
20:53

Neměl to být teroristický útok, ale jen loupež motivovaná snahou „zasytit se“. S takovou obhajobou Maročana, který zaútočil v pátek v rychlovlaku z Amsterdamu do Paříže, přišla jeho advokátka. Automatickou pušku typu kalašnikov prý nalezl v tašce schované v parku poblíž nádraží v Bruselu, kde přespával spolu s dalšími bezdomovci. Vyšetřovatelé ale této verzi příliš nevěří.

Pětadvacetiletý Ajjúb Chazzaní je ve vazbě na předměstí Paříže a popírá prý, že by měl vazby na islamisty. Vyšetřování vedou jak belgické, tak francouzské úřady.

Těžce vyzbrojený útočník, který zranil dva lidi, byl podle světových agentur v hledáčku nejen francouzské tajné služby, ale i jejich kolegů z Belgie a Španělska. Vyšetřovatelé soudí, že kdyby proti Chazzanímu nezasáhli tři mladí Američané, nastalo by krveprolití.

Chazzaní, jehož identita byla odhalena díky otiskům prstů, žil podle zdroje blízkého vyšetřování z příležitostných zaměstnání a měl za sebou drobnou trestnou činnost.

Mezi lety 2007 a 2014 pobýval ve Španělsku. Nejdříve žil v Madridu a poté v jednom městě v Andalusii, kde byl známý svými plamennými proslovy hájícími islamisty. Jednou ho španělská policie zatkla za obchod s drogami. Všimla si jej španělská tajná služba, která o něm zpravila francouzskou rozvědku.

Muž údajně také pobýval v Sýrii, kam odcestoval z Francie. Chazzaní to ale podle AFP popírá.

Útočníka, který měl mimo jiné ještě pistoli a nůž, přemohli dva američtí vojáci na dovolené, přičemž jim pomohl jeden jejich krajan a Brit.

308win ( 24. srpna 2015 17:24 )

sendvič v přepočtu za asi 3500 podle toho jak je oleštěný no neberte to a cola za asi 800 to je chudák že a kde má tu munici za cca 2000 to je žrádlo na hodně dlouho pro jednoho vyžírku

308win ( 24. srpna 2015 17:19 )

olovo spíš jen jako dezert, já bych spíš nechal uplést pár konopných provázků

gabreta ( 24. srpna 2015 13:46 )

Nepřizpůsobiví Francouzi chudáka nechtěli nakrmit? To je nelidské a diškriminácia!! Šabatovou a Kocáby na ty Francouzký netolerantní xenofóby!!

jarypadlo ( 24. srpna 2015 08:02 )

Asi kanibal když si chtěl kalašníkem zajistit žrádlo.

plzenska ( 24. srpna 2015 02:08 )

hladit hladit vyhladit

Zobrazit celou diskusi