Nefunkční ruská vesmírná loď Progress: Shořela v atmosféře nad oceánem!

Autor: ČTK, shp - 
8. května 2015
07:15

Shořela na prach a nikomu se nic nestalo! Nefunkční ruská loď Progress bez posádky zanikla v hustých vrstvách atmosféry Země nad Tichým oceánem. Oznámila to vesmírná agentura Roskosmos. Ruská agentura již dříve uvedla, že případné úlomky by při dopadu na Zemi neměly ohrozit lidi. A tak se také stalo.

Kosmická loď Progress M-27M přestala existovat v 5:04 moskevského času (4:04 SELČ) 8. května 2015. Její vstup do atmosféry nastal nad střední oblastí Tichého oceánu,“ upřesnila podle AFP v prohlášení ruská agentura.

Přesné místo a čas pádu nešlo do poslední chvíle s jistotou určit. Existovaly tak obavy, že by sestup neovladatelné kosmické lodi k Zemi mohl ohrozit některou obydlenou oblast. Někteří ruští vědci například předpovídali, že případné úlomky mohou dopadnout na jih Sibiře.

Ruská nákladní loď, která měla dopravit nové zásoby na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS), byla neovladatelná, protože hned po startu 28. dubna s ní pozemní středisko ztratilo spojení.

tgbg ( 8. května 2015 08:56 )

Světoví válečníci a okupanti číslo 1 rusáci, neumí vyrobit nic pořádného. Všechny jejich slavné zbraně by shořely jako tato jejich raketa.

hofihofi ( 8. května 2015 08:52 )

Je jen otazka casu, az se to jednou trefi, treba do lodi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud