10 tipů na stylové letní festivaly: Evropské fesťáky, které neznáte

 • Autor: ver - 
  8. 5. 2015
  05:50

  V Evropě se každoročně pořádá mnoho hudebních festivalů. Některé z nich nejsou ale moc známé. A právě proto by stálo za to udělat si výlet a některý z nich navštívit. Nejenom že se zde mísí nové hudební styly, ale také se zde pohybují zajímaví lidé, které stojí za to poznat.

 • 1.Meadows in the mountains, Bulharsko

  Festival Meadows in the Mountains se koná v Bulharsku ve svěžím horském prostředí. Příroda, která celou akcí prostupuje, dává festivalu zvláštní kouzlo. Svou pověst si vybudoval v uplynulých pěti letech. Pravidelně na něm hrají undergroundové kapely. 

   

  Meadows in the Mountains, Bulharsko

 • 2.Festiwal Tauron Nowa Muzyka, Polsko

  Tento festival se koná v polských Katovicích v opuštěném dole. Celá atmosféra tedy bývá jako z hororového filmu. Přístupné budou výrobní haly, sklady a tlakové věže.

   

  Festiwal Tauron Nowa Muzyka, Polsko

 • 3.Southern Soul Festival, Černá hora

  Už třetím rokem se koná velký soulový festival Southern Soul na písečných plážích v Copacabaně, v Černé Hoře. Obrovským důvodem proč navštívit tento festival je záruka krásného počasí, teplo a šumění moře.

  Southern Soul Festival, Černá hora

 • 4.Mandrea Music Festival, Itálie

  Tento italský festival je přímo osvěžující, protože se koná v podhůří ohromujících Dolomitů. Na festivale obvykle zní reggae. V blízkosti se nachází jezero Lago di Garda, u kterého se dá, při poslechu hudby, tábořit, projíždět se na kole a nebo vykonávat i jiné volnočasové aktivity.

  Mandrea Music Festival, Itálie

 • 5.Festival Yeah!, Francie

  Festival Yeahs! se koná v krásném městečku Lourmarin. A rozhodně to není těžká technopárty až do rána. Pořadatelé vsází na dobrou hudbu, jídlo a pití a na pohodovou muziku, zejména indie, electro, rock a folk.

  Festival Yeah!, Francie

 • 6.Træna Festival, Norsko

  Tato akce se snaží trochu rozvířit život v malé vesničce Træna. Všech 500 obyvatel se podílí na organizaci. Zní hlavně moderní norská hudba a electro-pop. Divoká příroda a prostředí láká návštěvníky každý rok.

  Træna Festival, Norsko

 • 7.MS Dockville, Německo

  Tento festival není tak známý jako např. Fusion nebo Hurricane. Mísí se na něm však hudba a umění. Všechno dohromady se nachází na říčním ostrově Wilhelmsburg v Hamburku v místních docích.

  MS Dockville, Německo

 • 8.Flow Festival, Slovinsko

  V poslední době si tento festival vybudoval dobrou reputaci a dostal se mezi nejlepší hudební festivaly na světě. Festival se koná v továrně z 19. století, která se nachází v samotné Lublani. Festival nabídne i možnost navštívit semináře o kreativní kultuře atd.

  Flow Festival, Slovinsko

 • 9.Into the Valley, Švédsko

  Festival se koná v přírodním amfiteátru s jasně modrou lagunou na dně. Toto místo slouží k pořádání hudebních akcí po celé léto. Přeměňuje se na open air klub. Hrát bude hlavně elektronická muzika ve světelném doprovodu. Ve spojení s lomem to bude určitě zajímavá podívaná.

  Into the Valley, Švédsko

 • 10.Paradise City, Belgie

  Tento festival se koná v areálu hradu z 15. století. Pořadatelé si dali za cíl vytvořit pro návštěvníky festivalu „zelené útočiště“. Takže bude možné chodit na ecotoalety, k jídlu se budou nabízet pouze veganské speciality a místo vstupenky se budou rozdávat zelené karty. Na programu bude hlavně indie a elektronická hudba.  

  Paradise city festival, Belgie

dzery ( 8. května 2015 07:34 )

koukám že jsi už zahnul.

jozefe ( 8. května 2015 07:05 )

No jo, píchnu si drogu a zahnuly, a potom skáču jak opice.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud