Na východě Ukrajiny se dál střílí: Armáda hlásí osm zraněných

Na Ukrajině se stále bojuje
Autor: ČTK - 
2. 5. 2015
17:49

Příměří na východě Ukrajiny je nadále křehké, zbraně neutichly v páteční první květnový den ani dnes a strany se jako doposud vzájemně obviňují z vyprovokování palby. Kyjev odpoledne oznámil, že od soboty nebyl při incidentech zabit žádný příslušník ozbrojených sil, nicméně osm jich bylo zraněno. V Oděse si připomněli krvavý střet, který si ve městě před rokem vyžádal pět desítek obětí. 

Mluvčí ukrajinského prezidenta pro protipovstaleckou operaci v Donbasu Oleksandr Motuzjanyk dnes řekl, že proruští separatisté dnes opět ostřelovali vládní síly z těžkých zbraní, které by podle mírových dohod z Minsku měly být staženy mimo dostřel bojových linií. V pěti případech prý pálili z děl ráže 122 milimetrů a ve 12 případech z minometů ráže 120 milimetrů. 

Terčem palby byly opět armádní pozice u obce Šyrokyne nedaleko Mariupolu, ale také v okolí Doněcka mezi obcemi Kamjanka a Krasnohorivka. V Luhanské oblasti se střílelo zejména v oblasti města Ščastja. 

Tisková služba luhanského gubernátora Hennadije Moskala, loajálního vůči Kyjevu, podle agentury Ukrinform sdělila, že dnes se rozhořel boj ve vesnici Krymske poblíž Bachmutky, strategicky významné komunikace vedoucí z povstaleckého Luhanska na severozápad směrem k Severodoněcku a Rubižnému. Vzbouřenci tam prý ostřelují pozice armády zejména z granátometů, minometů a těžkých kulometů. 

Separatisté na druhé straně podle ruské agentury TASS obvinili ukrajinské síly, že ostřelovaly jejich kontrolní stanoviště u Ščastja z minometů a granátometů. Stalo se to prý ve chvíli, kdy tam byli pozorovatelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Od soboty armáda podle povstalců narušila příměří jen v Luhanské oblasti sedmkrát, dnes vojáci údajně stříleli i z minometů ráže 120 milimetrů. 

Několik tisíc lidí uctilo dnes v Oděse při oddělených shromážděních památku 48 obětí krvavého střetu mezi proruskými radikály a stoupenci jednotné Ukrajiny, který se ve městě odehrál přesně před rokem. Nejvíce lidí zemřelo při požáru v Domě odborů. Podle zpráv médií většina mrtvých patřila k proruským radikálům, kteří se v objektu ukryli před davem útočících fotbalových fanoušků. Jejich průvod předtím radikálové sami napadli a zabili při tom nejméně čtyři osoby. 

Doporučujeme
tgbg ( 3. května 2015 18:12 )

Státní terorizmus fašistického Ruska je naprosto stejný jako ten Hitlerův. KGBák Putler se na VÚMLU velmidobře učil, protože rusáci byli s Hitlerem spojenci. Proč prostě ruští fašisti vedeni autistickým pygmejem Putlerem nenechají Ukrajinu na pokoji? Rusáci jsou všivavá banda lhářů a fašistických okupantů.

marais ( 3. května 2015 12:07 )

Tak chce Kyjev na východě UA MÍR anebo nechce????????Proč tam nenechá ten zbytek obyvatel v klidu? Má už pod kyjevským velením i armádu Pravého sektoru nebo nemá? Jak dlouho chce ty oblasti dusit???? HANBA VÁLCE!

hemeroiddingous ( 2. května 2015 18:26 )

Promiňte všichni, podám inzerát.Tapetář tesarl mě omezuje u Kramného Znění pro dcérku. jentakjen jebko chlupatá že Yetti se stydí, vylez!!Frndo, ještě štípeš nehtama na nohou jízdenky v rychlíku?nebo tě zase mám živit!!! Tvůj nový zkurfený tapetář mi u Kramnýho zaházel vzkazy. hodnak-ackermanz souputník tesarlice.

tgbg ( 2. května 2015 18:03 )

 Putler a jeho věrní fašouni dál vraždí. Rusko=říše zla a prapůvodce všech válek na světě.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa