Kdo je šéf Putinových motorkářů: Chirurg, bývalý vyhazovač a obdivovatel Stalina

Autor: simao, ČTK - 
27. 4. 2015
20:19

Má přezdívku Chirurg. Kdo by do zarostlého a potetovaného hromotluka v motorkářské vestě řekl, že skutečně medicínu vystudoval. Vedle toho však Alexander Zaldostanov, šéf Nočních vlků, obdivuje Stalina i Putina a v minulosti se živil také jako vyhazovač.

Rodák z ukrajinského Kirovohradu Zaldostanov (52) vystudoval medicínu za sovětské éry a věnoval se plastické chirurgii. Jeho první motorkou byla československá Jawa.

Největší ruský motorkářský klub založil koncem 80. let. Ženy do něj mají přístup zakázaný. Jeho hlavní sídlo se nachází na západě Moskvy. Plot a fasády budovy jsou z černé oceli a připomínají kulisu z filmu Šílený Max.

Zaldostanov sídlo pojmenoval Sexton, možná po stejnojmenném rockovém klubu v Berlíně z 80. let. Tam pracoval jako člen ostrahy. Putin se v Sextonu objevil poprvé v roce 2009. Setkání s motorkáři se dobře hodilo k jeho image drsného chlapa. A brzy našel v Nočních vlcích zalíbení.

Nejen Putin je však Zaldostanovův idol. Tím zůstává i někdejší sovětský diktátor Josif Vissarionovič Stalin. „Za Stalina, kdy byl stát vyhlášen za nejvyšší hodnotu, země dosáhla neuvěřitelných úspěchů. Stalin je stále idolem ruské historie, nepřekonatelným vůdcem. Stalin nám vytvořil velký stát, vytáhl ‚ruskou civilizaci‘ z propasti, do které se ruské dějiny zhroutily po pádu dynastie Romanovců,“ cituje Český rozhlas ze Zaldostanovova rozhovoru pro časopis Novoje vremja.

Zaldostanov nyní propaguje především hrdost na úspěchy Rudé armády ve druhé světové. Např. k 70. výročí bitvy u Stalingradu zorganizovali Noční vlci ve Volgogradu obrovskou motorkářskou show.

Před očima 200 000 diváků se nad scénou vznášel německý bojový letoun, z reproduktorů hřměly bojové výzvy diktátora Stalina. Za zvuků děl vstoupil na scénu Zaldostanov a křičel: „Stalingrad je pro lidstvo stejně posvátný jako Jeruzalém, Mekka a Betlém. Stalingrad je ohnivá ikona skrytá pod nic neříkajícím pseudonymem (Volgograd). U Stalingradu šlo o mytické vítězství.“ Na Zaldostanova se však vztahují sankce namířené proti Rusku po zabrání Krymu a při podpoře východoukrajinských separatistů.

Zaldostanov je v Rusku uznávaným vlastencem. Když se vydá za Putinem do Kremlu, salutují mu vojáci a sklepávají paty, napsal britský Telegraph. V roce 2013 dostal Zaldostanov od Putina Řád cti. Zaldostanov přitom vyrůstal v rodině ukrajinského otce a ruské matky. V jeho dětství se rodina přestěhovala na Krym do Sevastopolu, domova černomořské flotily. Jezdil na pionýrské tábory a jejich duch v něm zůstal. Noční vlci chtějí působit především na mladé. A vést je k ruskému vlastenectví.

Láska k motorkám však jeho samotného přivedla s kumpány i na řadu tvrdých koncertů a také do šarvátek. Zaldostanov nesl těžce především rozpad Sovětského svazu. „Moje země byla zničena a rozdělena na kousky. Byla to zrada,“ cituje Zaldostanova Telegraph.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

cid2000 ( 28. dubna 2015 08:33 )

Lepší nějaká hrdost než žádná,..............češi se ohnou jak proutek,....hned lížou koule Němcům,nácků, pak zase sovětům a teď amíkům s němcema!Nikdy nebudeme s hlavou vzhůru a trošinku suverénní stát.Vždy v čele stojí mazánkové a lízači,bohužel!Takže hrdost jim můžeme jen závidět!Ať je jaká koliv, ale mají ji!A, že dokáží vzdát hold padlím a zavražděným z 2.sv.války, když my to nedokážeme ,můžeme jen závidět!Kolik českých ,německých s.r.a.č.e.k by dojelo na mašině 5000km strachy podělaných do Moskvy uctít památku padlích esesáků z tankové divize SS Das Adolf-Hitler,když by po nich šla po cestě policie a nacionalisti?Kolik frajerů by jelo z čech vstříc nakládačce a riskovalo rozbití motorky?Ha...... Jsou to jistě magoři,tohle riskne jen magor, ale jinak frajeři !!!!

jana999 ( 28. dubna 2015 08:20 )

já tam viděla i BMW

balika ( 28. dubna 2015 07:41 )

Noční vlci proti fašizující Evropě. Ať vám to, chlapi, jede…

qwerty1805 ( 28. dubna 2015 04:30 )

taky sem nad tim spekuloval to na tý první fotce je Yamaha Vmax 1generace cca 3000e. ale ta s tim hranatym světlem je nějaká přestavba okovaný veejfuky okovaný válce to nejde poznat byl sem na jejich stránkách a nic o motorkách pouze o jejich politickeejch akcích. jezděj na všem možným na japonskeejch i korejskeejch 250 i na skútrech. to je banda ignorantů a ne motorkářů. k polsku jich dojelo 11 a 10 nepustili, to zas byla hurá akce. kdybys to zjistil tak napiš qwerty1805@gmail.com

tomik007 ( 28. dubna 2015 02:47 )

copak to ma za motorku ten sascha? 

Zobrazit celou diskusi
Další videa