Pátek 28. ledna 2022
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Ne Čech, ale Čečenec: Kdo se připojil k džihádistům?

(ilustrační) Kurdové spletli Čečence s Čechy a zemí proběhla zpráva o našinci, který se připojil k teroristům.
(ilustrační) Kurdové spletli Čečence s Čechy a zemí proběhla zpráva o našinci, který se připojil k teroristům.  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: dce - 
20. dubna 2015
09:29

Už podruhé v nedávné době si v zahraničí spletli Čechy a Čečence, poprvé na nás Američané dštili síru kvůli útočníkům v bostonském maratonu (bratři Tsarnajevové byli z Čečny). Teď informační šum vyděsil i nás samotné – Kurdové údajně spletli Čečence s Čechy a zemí proběhla zpráva o našinci, který se připojil k teroristům.

Minulý týden naší zemí proběhla zpráva o prvním českém teroristovi. Eurokomisařka Věra Jourová, tak způsobila menší skandál. Krátce po jejím výroku informaci dementoval ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek i ministr vnitra Milan Chovanec. A podle Lidových novin celou věc na pravou míru uvedl Alexandr Langer, český velvyslanec v Iráku.

Loni v říjnu v Kurdistánu zadrželi dva Čechy podezřelé z terorismu – měli bojovat proti nepřátelům islamistů, jezídům. Tuto zprávu dostal od Bagdádu i Langer. Půl roku se snažil tyto zprávy ověřit. Podle Kurdů šlo o česky mluvící muže, kterým našli dokonce i tlumočníka. „Bolela mě z toho hlava, protože jsem tehdy nemohl zjistit žádné bližší údaje,“ uvedl Langer.

„Nakonec se zjistilo, že si Kurdové spletli Czech Republic a Chechen Republic. Spadl mi ze srdce veliký kámen,“ dodal Langer. Českému měl velvyslanci ale jeden člověk tvrdit, že Čecha při zadržení sám viděl. 

Jourová dostala informaci, že šlo o Čecha

K údajné záměně se pro Blesk.cz vyjádřila i sama eurokomisařka Jourová. A trvá si na svém. "V žádném případě se nejednalo o Čečence a o zprávu starou několik měsíců. Své vyjádření jsem zakládala na aktuálních informacích, které jsem obdržela v průběhu pracovních jednání k problematice zahraničních bojovníků. Jednalo se o podezření, které se nepotvrdilo," uvedla Jourová.

marie60 ( 20. dubna 2015 15:21 )

 

agfor ( 20. dubna 2015 12:33 )

Zatracenej zeměpis. To už je podruhý, co si někdo plete Čečnu a Čechy. Napřed to byla ta americká slepice (chtěla dokonce bombardovat Prahu - tedy žádná škoda, je to město čím dál hnu*nější)a teď bůh ví kdo. Abychom na to jednou nedojeli.

erikcom ( 20. dubna 2015 12:24 )

tak a ted tu pohadku jeste jak islam hroznej

porosenko ( 20. dubna 2015 11:45 )

Naše vlajka by mohla mít tvar spacího pytle myslím že by nikdo nebyl na pochybách.Mimochodem všimli jste že se ten ochrapa už dlouho neukázal.

kurnika ( 20. dubna 2015 11:39 )

Co jiného čekat od takových hlupáků typu US apod.

Zobrazit celou diskusi
Další videa