Školačky se převlékly za včelky a vyzývavě tančily: V Rusku je za to vyšetřují

Autor: ČTK - 
15. dubna 2015
21:14

Obyčejné představení taneční školy v Rusku se proměnilo v skandál celostátních rozměrů. Školačky z Orenburgu zatančily sexuálně provokativní tanec twerk v kostýmcích včeliček, navíc v barvách stužky válečného vyznamenání (oranžové a černé), z které se mezitím stalo znamení ruského vlastenectví.

O „včeličky“, jejichž tanec už na internetu viděly miliony diváků, se v úterý začali zajímat i vyšetřovatelé. Taneční škola v Orenburgu mezitím zastavila svou činnost „na doporučení“ úřadů po naléhavé poradě na radnici. Ale prověrek se prý teď mohou obávat i další taneční školy po celém Rusku.

Natřásání zadečků včelek na scéně vyvolalo ve vyšetřovatelích podezření, že se pedagogický dozor a vedení školy provinily nedbalostí, zatímco taneční choreografové propadli zhýralosti a ohrožování mravní výchovy mládeže. „V samém tanci nezletilých jsou patrné známky skutkové podstaty trestného činu,“ řekl mluvčí vyšetřovatelů agentuře Interfax.

„Ocenit takové ‚umění‘ je právně složité, ale mravně nezbytné. Je to obscénní a urážlivé,“ prohlásil prezidentův zmocněnec pro práva dětí Pavel Astachov.

Známý petrohradský politik a mravokárce Vitalij Milonov navrhl, aby všechna školní představení musely předem schvalovat okresní úřady, které by tak mohly zabránit výskytu jakýchkoliv dvojsmyslných scének. Návrh změn v zákonech už chystá.

Mezitím se ukázalo, že záznam představení byl pořízen ještě v zimě v orenburgském kulturním domě, kde taneční škola dvakrát ročně pořádá představení pro veřejnost, aby se pochlubila výsledky své práce. Podle ředitelky školy Viktorije Jakovenkové bylo tanečnicím mezi 16 až 18 lety. Rodiče věděli, jakým tancům se jejich dcery oddávají, a neměli námitek, uvedla stanice Echo Moskvy.

Jedna z ruských poslankyň, operní pěvkyně Marija Maxakovová, označila vyšetřování mravnosti žákyň za pokrytectví. „Je to všechno hloupost. Naše školačky o sexu už všechno vědí, nic pro ně není tajemstvím,“ řekla stanici Govorit Moskva.

Twerk, který proslavila zpěvačka Miley Cyrus na předloňském předávání hudebních cen MTV, pronikl do Oxfordského slovníku angličtiny a v twerkingu se už i pořádají soutěže jako ve sportovním tanci.

Orenburg je vzdálený asi 1500 kilometrů jihovýchodně od Moskvy. Oblastní město proslavila asi hlavně vzpoura kozáků Jemeljana Pugačova za časů carevny Kateřiny II. Veliké.

 

 

abaron ( 16. dubna 2015 07:53 )

tatu fikli priamo v generálnom štábe to preto nechceli dať

abaron ( 16. dubna 2015 07:52 )

určite jedine ale tatu keď sexuje priamo na podiu ked je koncert to už nieje škandálne vtáci celá KGB

tomik007 ( 16. dubna 2015 04:16 )

Presne tak normalni vcelky sebou hazej jako pominuty...

tomik007 ( 16. dubna 2015 04:15 )

Putin na ne asi v tom svym zamku zacal zarlit

tomik007 ( 16. dubna 2015 04:13 )

Nechapu co proti tomu kdo ma - me se to libilo a hlavne takhle zmatene vcelky v prirode skacou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud