Máma dvojčátek má leukemii. I vy ji můžete pomoci zachránit

Autor: sč - 
2. června 2015
14:14

Má hodného muže, krásná dvojčátka Barunku a Olinku (5), ale také leukemii… Zákeřná nemoc přepadla Barboru Halodovou (34) z Polešovic na Slovácku loni v létě. Žena bojuje, nyní usilovně hledá dárce kostní dřeně. Díky Blesku se jich přihlásilo již na 700. Jenže stále je to málo. Pomoci však můžete i vy.

Na zdraví si Barbora nikdy nestěžovala. V červenci se ale začala cítit stále unavená. „Strašně jsem navíc kašlala a stav se nelepšil ani po třech baleních antibiotik,“ vzpomíná žena. Krevní testy ukázaly strašnou pravdu: akutní leukemie.

Začala se léčit ve Fakultní nemocnici v Brně. Prodělala chemoterapii a nyní potřebuje dárce kostní dřeně. Zatím bez úspěchu. O nemoci s manželem nejdříve vůbec nechtěli mluvit. „To abychom těm, kteří nás mají rádi, nepřidávali starosti. Věděli to jen nejbližší. Ale pak jsem si uvědomila, že se to může stát komukoliv a zveřejnění je šance. Pokud se dost lidí přihlásí do registru dárců kostní dřeně, mohou život zachránit nejen mně, ale i dalším, se stejným osudem,“ svěřila se Blesku maminka holčiček. Je optimistkou a i v nelehké situaci se stále usmívá.

„Jsme věřící a to nám dává sílu. Pomáhají nám známí a kamarádi. Sdílejí to na Facebooku a jsou v tomto směru hodně aktivní. Ozývají se lidé, že se za manželku modlí a to povzbudí,“ řekl manžel Antonín Haloda (34).

Není čeho se bát!

„Do registru dárců kostní dřeně se mohou hlásit lidé ve věku 18 až 35 let. Stačí k tomu dva mililitry krve. Šance, že se stanete dárci, je 1:120. V Česku je jich ve srovnání se zahraničím stále velmi málo. Každý čtvrtý nemocný umírá, protože se dárce nenajde. Přitom onemocnění přibývá. Jen ve Zlínském kraji je za poslední rok pět nových případů,“ říká Zdeňka Wasserbaerová (74) z nadace Naděje pro transplantaci kostní dřeně.

tgbg ( 2. června 2015 18:38 )

Zde nejde o žádné peníze, ale o více možných dárců kostní dřeně. Nendrtální jabulim potřebuje mozek. Přihlaste se prosím do registru dárců.

zkratik ( 2. června 2015 14:28 )

MY???Nezlobte se pleskáči a co takhle oslovit s.e.r.e.b.l.i.t.y,poslance,senátori,ředitele nemocnic,když maj na soudní tahanice,pár kaček z jejich platů se na tohle najde

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud