Svatý otče, vy jste ztloustl! Papež nesmí podle lékařů jíst pizzu a těstoviny

Autor: ČTK - 
3. 4. 2015
20:33

Papež František v posledních měsících hodně přibral na váze, a lékaři mu proto doporučili omezit konzumaci oblíbených těstovin a pizzy. Také má podle nich věnovat víc času pohybu, aby se zbavil stresu, který mu přináší jeho funkce, napsala dnes agentura ANSA.

František vyvolal v souvislosti se svým zdravotním stavem znepokojení už v polovině března, kdy se svěřil se soukromým odhadem, že jeho působení v čele římskokatolické církve bude poměrně krátké.

Vrásky na čele lékařů nyní vzbuzuje i strmě stoupající křivka s údaji o jeho tělesné hmotnosti, která je nakonec přiměla k tomu, aby přinutili papeže zahájit dietu. Osmasedmdesátiletý František nemusí se svými oblíbenými pokrmy skoncovat nadobro, naopak si je může občas dopřát, ovšem v omezené míře. A také by měl víc chodit na procházky, které mu mají pomoci ulevit i od stále častější bolesti zad.

V březnovém rozhovoru František poznamenal, že „mu nevadí být papežem“. „Jediná věc, kterou bych chtěl, je dostat se někdy ven bez toho, že by mě poznali, a zajít si do pizzerie na pizzu,“ uvedl papež s tím, že mu chybí, jak se kdysi ještě jako biskup v Argentině mohl svobodně pohybovat po metropoli Buenos Aires.

Doporučujeme
kapsa72 ( 3. dubna 2015 21:31 )

zacala se pred chvili tzv. "Krizova cesta" v Rime.. Papez ji zahajil slovy ... "Otce, ktery ses rozhodl spasit lidstvo smrti sveho Syna na krizi"... Je to nejvetsi lez, a pohrdani Bohem , jakou jsem v zivote neslysel. Jak muze "Dokonalost Bozi", uznat tak strasnou nespravedlnost???A hodit viny lidi na nevinneho?? To neudela "vedome" zadny pozemsky soudce, a presto kostel tvrdi ze Buh dokaze byt tak nespravedlivy.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa