Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení 0°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Prosit! Benedikt XVI. spláchl 88. narozeniny pivem

Autor: ČTK - 
17. dubna 2015
18:06

Emeritní papež Benedikt XVI. oslavil dnes 88. narozeniny ve svém starém letním sídle Castel Gandolfo s půllitrem piva. Poblahopřát a popít přišli hlavně jeho krajané z Bavorska, včetně bratra Georga Ratzingera, který je také duchovní.

Nynější papež František, který se stal hlavou římskokatolické církve v roce 2013 po překvapivém Benediktově odstoupení, vedl dnes na počest svého předchůdce mši a vyjádřil naději, že „ho Bůh podporuje a dává mu mnoho radosti a štěstí“.

Castel Gandolfo ležící jižně od Říma využívali poslední papežové jako letní sídlo. František se tohoto práva vzdal právě ve prospěch Benedikta, rozeného Josepha Ratzingera, který jinak sídlí také přímo ve Vatikánu.

V rozhovorech v předvečer narozenin Benediktův tajemník Georg Gaenswein uvedl, že emeritní papež si uvědomuje svůj věk, přemýšlí o své vlastní smrtelnosti a na svou smrt, tedy setkání s Bohem, se připravuje.

Ratzinger svou rezignací svět šokoval, protože se tak stal prvním papežem, který to učinil za posledních 600 let. Svůj odchod zdůvodnil ubývajícími fyzickými i duševními silami.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud