O psychických problémech vraždícího pilota věděli! Bossové Lufthansy na místě zkázy letu 4U9525

Autor: shp - 
1. 4. 2015
13:25

Srdečné gesto, nebo populismus? Šéfové letecké společnosti Lufthansa, pod kterou spadají i nízkonákladové aerolinky Germanwings, se dostavili na místo zkázy letu 4U9525. Airbus Germanwings navedl na úpatí francouzských Alp pilot Andreas Lubitz (†27), který se dlouhodobě léčil s psychickými problémy. Jak vyplynulo na povrch, Lufthansa o tom věděla...

Zkroušené pohledy, smuteční nálada a smrt ve vzduchu. Taková byla nálada, když šéfové letecké společnosti Lufthansa dorazili do vesnice Seyne-les-Alpes, kde je středisko záchranných prací i smuteční místo.

Právě k pomníku, který uctívá památku 149 lidí, které zavraždil kopilot Andreas Lubitz, položili šéf Lufthansy Carsten Spohr a výkonný ředitel Thomas Winkelmann obrovskou kytici. Chtěli vyjádřit svou soustrast.

Ta by možná nebyla nutná, kdyby známá německá letecká společnost správně vyhodnotila, že Lubitz není způsobilý k letu. Sice prošel všemi jejich testy včetně psychologického, ale psychicky v pořádku rozhodně nebyl.

Jak zjistil švýcarský deník Blick, Lubitz se Lufthanse přiznal k psychickým problémům už v roce 2009, kdy přerušil letecký výcvik, který posléze obnovil. Kdyby ho poslouchali a zareagovali, nemuselo by zemřít 150 lidí.

Video Pilot – masový vrah: Co se dělo, než záměrně poslal 150 lidí na smrt? - Tomáš Polák, Reuters

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

momoko ( 1. dubna 2015 15:20 )

jasně vraždící pilot s maskou funěl do mikrofonu a volal za stranu a za lidi, nebo zasraný náledí? Nebo tam máte něco ještě lepšího?

japome ( 1. dubna 2015 14:30 )

už se smíchy neudržím kam až zajdete místo toho, aby jste napsali PRAVDU - nejsem ovce

Zobrazit celou diskusi
Další videa