Hynek Kmoníček by měl být novým velvyslancem v USA

30. 3. 2015
22:20

Novým velvyslancem v USA by se měl stát ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček. O jmenování prý bude v režimu tajné rozhodovat vláda. Kmoníček by měl vystřídat Petra Gandaloviče, který letos ve funkci končí.

Podle Kmoníčka jde o záležitost ministerstva zahraničních věcí a vlády. K nám na Hrad ještě nic nedošlo. A i potom by to bylo tajné," sdělil ČTK Kmoníček.

O jeho ambici stát se velvyslancem ve Spojených státech amerických se mluví dlouhodobě. Podle informací ČTK záleželo na rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, zda bude ochoten šéfa hradního zahraničního odboru ze současné funkce uvolnit.

Pražský hrad nechce záležitost komentovat. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ČTK řekl, že Hrad záležitosti výběru velvyslanců zásadně nekomentuje. Zdůraznil, že podobné záležitosti vláda projednává v tajném režimu. Dodal, že do udělení takzvaného agrément nejsou jména konkretizována.

Kmoníček v minulosti působil jako velvyslanec Česka v Austrálii, byl také náměstkem Zemanova ministra zahraničí Jana Kavana a poté velvyslanec ČR při OSN a v Indii.

 

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa