Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Předpověď počasí na duben: Velikonoční víkend bude chladný!

Jaké počasí nás čeká na Velikonoce?
Jaké počasí nás čeká na Velikonoce?  (Autor: archiv Blesku, profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
28. března 2015
21:56

Jaké počasí nás čeká na Velikonoce? Příští týden bude asi chladnější, než je obvyklé. Zejména o velikonočním víkendu má být pěkná zima. Ve zbytku měsíce se má oteplovat a po 20. dubnu se teploty dostanou už k 16 stupňům.

Pršet by mělo spíš víc, hlavně v příštím týdnu. Vyplývá to ze čtyřtýdenního výhledu, který dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil na svém webu.

„První týden období od 30. března do 5. dubna bude teplotně podprůměrný, zejména jeho druhá polovina,“ uvedli meteorologové. Přes den se teploty mají pohybovat kolem devíti stupňů Celsia. Další týdny budou podle nich teplotně průměrné.

„Srážkově očekáváme období nadprůměrné až průměrné. Nejvíc atmosférických srážek by mělo spadnout v prvním týdnu období,“ oznámil ČHMÚ. Nejméně srážek v následujícím období podle meteorologů vychází na týden od 13. dubna.

Dlouhodobá průměrná teplota pro příští čtyři týdny je podle meteorologů 8,3 stupně Celsia. Nejteplejší bylo toto období v roce 2009 s průměrem 12,6 stupně. Naopak nejchladněji bylo v roce 1980, kdy průměr činil 4,9 stupně Celsia.

Srážek v období od 30. března do 26. dubna spadlo průměrně mezi 32 a 42 milimetry. Nejméně jich bylo v roce 2007, a to pouhých pět milimetrů, naopak nejvíce v roce 1965 s úhrnem 80 milimetrů.

Dlouhodobý výhled nepostihuje všechny možné odchylky od nejpravděpodobnějšího vývoje počasí, ale vyjadřuje jen očekávaný trend ve vývoji počasí, upozorňuje opakovaně ČHMÚ.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi