Devět mladých lékařů uteklo do Islámského státu! Rodiny tvrdí, že je oklamali

Autor: INT, lm - 
23. 3. 2015
07:09

Británie je opět na nohou. Zemi šokoval další případ útěku mladých Britů k islamistům. Tentokrát jde ale rovnou o devět studentů medicíny, kteří se rozhodli utéct do Sýrie.

Čtyři ženy a pět mužů uteklo minulý týden ze školy přes Turecko do náruče islamistů. Dvacetiletí studenti medicíny své plány utajili i před nejbližšími příbuznými. Ti jsou teď jejich činem zděšení.

Rodiny si myslí, že je islamisté podvedli a vymyli jim mozek. Na jejich útěk se totiž přišlo, až když jedna z dívek poslala sestře zprávu, kde píše, že „jede dobrovolně pomáhat zraněným Syřanům“. Všichni ale zřejmě skončili v oblasti, která je kontrolovaná Islámským státem.

Někteří rodiče se proto rozhodli odcestovat do Turecka, aby mladé mediky od jejich šíleného plánu odradili a přivedli je zpět domů. „V Africe jsou lékaři potřeba všude. Proč si musela vybrat zrovna Sýrii?“ přiznal zdrcený otec devatenáctileté Leny listu DailyMail.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

zelena.karkulka ( 23. března 2015 22:12 )

Kterej z nich je tvůj zeťák?  

djaba ( 23. března 2015 21:00 )

No doktůrci ,od vás bych očekával více inteligence a vděk za možnost vystudovat .Zejména etnickým menšinám se stipendia a další výhody nevyhýbají .No asi se vám demokracie nezamlouvá ,tak si užijte veget jinde .

bandour ( 23. března 2015 10:17 )

no, ta na oko oklamaná rodina, nechce přijít o sociální dávky, která tato pakáž vysává, okamžitě bych je poslal za dětmi, rodina má být pohromadě, ale bez možnosti návratu.

agfor ( 23. března 2015 08:47 )

Podle těch fotek jsou to všechno "čistkrevní" Britové. Až se budou vracet je jediné řešení - kulka na hranicích EU.

marie60 ( 23. března 2015 08:44 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa