Čech, který vydražil slavné šaty: Chtěl jsem za ně dát milion!

Autor: Veronika Kynclová - 
17. března 2015
05:01

Jsou bílozlaté, nebo modročerné? Tuhle otázku řešily miliony lidí včetně předních celebrit! Teď si snad nejslavnější šaty roku 2015 koupil Čech Tomáš Petrů. Vysolil za ně přes 100 tisíc korun!

Jak jste se o šatech dozvěděl?

„Obrázek na internetu mi ukázala moje žena. Ona viděla šaty modré a já bílé. Připadalo mi to jako vtip. Potom jsem se začal pídit po informacích, abych zjistil, o co vlastně jde.“

Proč jste se rozhodl zkusit jejich novou verzi vydražit?

„Jsem podnikatel, kterého zajímá lidskost, věda a krása. A tady se spojilo všechno dohromady. Navíc výtěžek dražby šel na »červené nosy« (britská dobročinná společnost Comic Relief, pozn. redakce) a to je úžasná charita, kterou jsem chtěl podpořit.“

Věřil jste, že aukci vyhrajete?

„Upřímně řečeno jsem se domníval, že se cena vyšplhá mnohem výš. Třeba i na desetinásobek. Když jde o takový fenomén... Nedivil bych se, kdyby tyto šaty odstartovaly módní trend a podobné bychom viděli na nějaké herečce na Oscarech.“

Co se teď s již kultovním oděvem stane?

„Bude to dárek pro moji paní. Nemyslím, že by je někam uložila jako investici. Šaty se mají nosit.“

Nejslavnější šaty roku 2015

Příběh šatů, které se staly největším hitem internetu, začal úplně nevinně. Matka hledala šaty na svatbu, jedny se jí líbily, tak je »vyklikla« a poslala je dceři, aby si je i se svým nastávajícím chotěm prohlédli. A tam odstartoval spor!

Jeden je viděl jako bílozlaté, druhý jako modročerné… Když se nedokázali shodnout, vyvěsila Skotka Caitlin McNeill (21) snímek na sociální síť Tumblr. Brzy tuhle záhadu řešily miliony lidí. Teď tenhle slavný kousek říká pane českému podnikateli Tomáši Petrů, který za něj v internetové aukční síni eBay nabídl nejvíc z celkem 52 uchazečů – konkrétně 1356,78 libry (v přepočtu 52 tisíc Kč). Po zaplacení dalších poplatků ho ale nakonec šaty záhadné barvy vyšly na 2713,56 libry (zhruba 104 tisíc Kč)!

Proč to tak je?

Podstatou je, jak mozek člověka upravuje barvy na denním světle. U některých lidí vytlačí tmavé tóny a oni vidí bílou a zlaté pruhy. Těm, kteří tvrdí, že jsou šaty tmavě modré a černé, zase utlumí zlatavé tóny.

mememumu ( 17. března 2015 10:32 )

A hele, sores je zase za obecní krá.vu. Ty peníze šly na dobročinné účely, jak je v článku výslovně napsáno. Pro pologamotné cituji z článku: "Navíc výtěžek dražby šel na »červené nosy« (britská dobročinná společnost Comic Relief, pozn. redakce) a to je úžasná charita, kterou jsem chtěl podpořit." Tak ještě že ty rozdáváš radost každodenním demonstrováním své hlouposti a neschopnosti ve zdejších diskusích.

sores ( 17. března 2015 10:03 )

Každý ať si dělá co chce se svýma prachama, ale za mě, mě se to hnusí! Takové velké prachy dát za jeden hadr, raději bych je odnesla do dětského domova nebo na onkologii dětičkám. Je spousta potřebných možností. Boháč už nemůže mít z ničeho opravdovou radost, když může dávat prachy i za blbosti.

jir.ass ( 17. března 2015 09:58 )

Přesně, moje řeč. Máš pravdu. Co dávat peníze na charitu, ať si na to ty děcka s rakovinou vydělají sami. To je ta mladá generace na smrt nemocnejch, naši soudruzi by je poslali kopat do kamenolomu! Čest práci soudružko budovatelko!

sakajeva ( 17. března 2015 09:52 )

Nevím, jestli jeto až takový zázrak. Před lety, když jsem pracovala ve fotoslužbě jsme fotili skupinové foto dětí ve škole a paní učitelka měla tmavomodrý kostým. Na hotové fotografii byl ale světle šedý. Přišla nám to ukázat a fotograf se jí nevěřícně ptal, jestli se nespletla a neměla na sobě ten šedý. Tvrdila, že žádný šedý nemá. Nevím, jestli je to stejný případ, protože to byla ještě chemicky vyrobená fotografie, ale při pohledu na šaty jsem si na to hned vzpomněla.

stokl.roman ( 17. března 2015 08:12 )

Chudák

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud