Nevyšel mu atentát na Putina, alespoň ho pošpinil vraždou Němcova, tvrdí ruští vyšetřovatelé

14. 3. 2015
17:43

Ruští vyšetřovatelé při pátrání po vrazích opozičního politika Borise Němcova intenzivně sledují ukrajinskou stopu a drží se verze, podle níž byl vražedný útok zosnován v zahraničí. List Komsomolskaja pravda dnes zveřejnil informaci svých policejních zdrojů, že objednatelem vraždy mohl být muž, který je v Rusku podezřelý z příprav atentátu na prezidenta Vladimira Putina a který nyní bojuje proti separatistům na Donbasu.

Údajným inspirátorem Němcovovy vraždy je podle ruského listu Čečenec Adam Osmajev, který byl údajně jedním z organizátorů atentátu na prezidenta Vladimira Putina v roce 2012. Osmajevův údajný spolupachatel Ilja Pjanzin byl v září 2013 odsouzen v Moskvě k deseti letům vězení.

"Osmajev nedosáhl na Putina, a tak si vybral jiný, dostupnější cíl," napsala Komsomolskaja pravda. "Cílem vraždy bylo znectít Rusko, postavit ho do nepříznivého světla a dosáhnout toho, aby Putin vypadal v očích světové veřejnosti jako ztělesnění pekla," konstatoval list.

Příprava údajného atentátu na Putina byla odhalena v okamžiku, kdy v lednu 2012 v pronajatém bytě v ukrajinském přístavním městě Oděse náhodně vybuchla improvizovaná bomba a v troskách zahynul jeden z atentátníků. Pjanzin byl se zraněním hospitalizován. Jeho údajný komplic Osmajev uprchl, než se ho podařilo vypátrat a zatknout.

Na Ukrajině pak čekal několik měsíců na vydání do Ruska, což pozdržela jeho žaloba ke štrasburskému soudu. Po loňském svržení proruského režimu prezidenta Viktora Janukovyče se Osmajev dostal na svobodu a zapojil se do boje proti proruským povstalcům. Podle zpráv z února se údajně stal novým velitelem čečenského praporu bojujícího na Donbasu. Prapor nese jméno čečenského vůdce Džochara Dudajeva, který padl před dvaceti lety v boji proti ruské armádě v první čečenské válce.

V případě vraždy Němcova spoušť na moskevském mostě podle vyšetřovatelů nepochybně stiskl zadržený Zaur Dadajev a všechny další zatčené osoby jsou do případu zapleteny, napsala Komsomolskaja pravda. Policie ale prý nemá pochyb o tom, že šlo o vraždu na objednávku, která měla zdiskreditovat ruské vedení.

tgbg ( 15. března 2015 08:22 )

Ruská demokracie , bombardováním a vybíjemim děti, žen a civilistů , aby získali ropu . Z bohatství a spokojenych obyvatel se rázem stali , chudáci bez domovů, žebráci .

borjar ( 15. března 2015 06:41 )

Americka demokracie , bombardováním a vybíjemim děti, žen a civilistů , aby získali ropu . Z bohatství a spokojenych obyvatel se rázem stali , chudáci bez domovů, žebráci .

ropuchaninka ( 15. března 2015 00:01 )

..tak dobre som sa uz davno nezasmial,,,,to akoze Rusko treba diskreditovat pred svetom,,,tisu diskreditovani na 100 rokov dopredu,,akurat bude zaujimave az sa Liliput objavi kolko novych Botoxov bude mat na xichte....ostudaez manzelka zmizla,,dcery ziju niekde pod uplne cudzim menom--parada,,ale on hanbu zial nepozna.....a to je nebezpecne.....

tuba24 ( 14. března 2015 23:36 )

Jasne, Cecenec sa preplazil 150 kilometrami vychodnej ukrajiny kontrolovanou separatom a ruskymi vojakmi. Potom precestoval az do Moskvy kde pod oknami najstrazenejsej budovy odbachol Putinovho uhlavneho nepriatela - opozicneho demokrata

Uz len cakam kedy vyhlasia ze Nemcov spachal sebevrazdu aby pospinil Putinovu "neposkvrnenu" povest.

Evidentne museli prist s inou teoriou, kedze iny cecenec o ktorom uz Putin vyhlasil ze sa priznal a udal aj dovod preco udajne vrazdil, svoje priznanie odvolal Takze presli na plan B, obvinili niekoho koho nemaju, nevrazdil, nepriznal sa a teda nemoze nic odvolat

chlast.jeslast ( 14. března 2015 22:54 )

Lháři prolhaný

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa