Požár nákupního centra v Rusku: Nejméně 10 mrtvých!

Autor: ČTK - 
13. března 2015
07:33

Na deset mrtvých stoupl po nočním prohledávání trosek počet obětí požáru nákupního centra v ruské Kazani. Tragická bilance může dále růst, neboť v sutinách může být zavaleno až 25 dalších pohřešovaných lidí.

Středeční rozsáhlý požár nákupního centra v Kazani si vyžádal nejméně 10 mrtvých. Příčina neštěstí zůstává neznámá. Oheň se hasičům podařilo zkrotit až po více než deseti hodinách.

Do čtvrtečního večera se podařilo vyprostit sedm těl, během časných ranních hodin pak našli záchranáři další tři těla, což Interfaxu potvrdily bezpečnostní složky Tatarské autonomní republiky, jejímž je Kazaň správním střediskem. Některé z obětí jsou cizinci, mezi nimiž jsou kupříkladu dva lidé z Tádžikistánu či Ázerbájdžánec.

V nemocnici je nejméně 11 lidí zraněných při požáru. Policie už zahájila trestní stíhání a ve čtvrtek zatkla jednoho člověka. Podle Interfaxu šlo o Gusejna Rachmanova, ředitele společnosti Zarja, která centrum provozovala.

Podle dosavadních poznatků oheň vypukl v kavárně v prvním patře střediska. Plameny se pak rychle rozšířily po celém objektu a celkem zachvátily na 4000 čtverečních metrů nákupního centra. Část budovy se kvůli ohni a žáru zhroutila.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tgbg ( 13. března 2015 08:20 )

Asi tam zbyl nějaký zapálený komunista.

salto ( 13. března 2015 08:14 )

Zase ten Putin. Zastavte ho někdo!!!

tochadda ( 13. března 2015 08:01 )

Tak to dopadá, když nikdo nehlídá roztopený samovar...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud