Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Škola není sado-maso: Učitelé zakázali žákovi převlek Christiana z 50 odstínů šedi!

Autor: ČTK, zrk - 
6. března 2015
20:32

Je mu teprve 11 let, a převlékl se za milovníka sado-maso praktik. Žák si nevybral nikoho méně slavného než hrdinu 50 odstínů šedi Christiana Greye. Učitelé mu na dni oslav knihy v Manchesteru tento převlek zakázali, musel ho upravit do přijatelné podoby. Matka učitele kritizuje.

Učitelé žáky vyzvali, aby do školy přišli v převleku za nějakou známou literární postavu. Hoch v šedém obleku a kravatě s maskou na obličeji a s provazem v rukách pro spoutání případné poddajné ženy byl proto velmi překvapen, když mu učitelé vytkli, že jeho převlek je zcela nevhodný. Nesměl se proto účastnit oslavy, dokud se neupravil podle jejich představ.

Toto rozhodnutí odráží vysoké požadavky naší školy v otázce chování, pravidel slušnosti a ochrany žáků," vysvětlila ředitelka školy Lynn Nichollsová.

Šestatřicetiletá Nicola Scholesová ale synovu volbu obhajovala. Ujistila, že chlapec knihu nečetl ani neviděl její filmové zpracování, ale že jako mnozí ostatní o obou dílech ví z velmi rozsáhlé propagace a komentářů v tisku a televizi. Všichni spolužáci podle ní jeho převlek dobře poznali.

Reakci učitelů považuje za naprosto nepřiměřenou". Nevím, proč je sex považován za nebezpečnější než nějaký vrah," řekla matka v narážce na to, že jeden z učitelů byl na oslavě v převleku za hromadného vraha Dextera ze stejnojmenného amerického románu na pokračování. Žádnou polemiku přitom učitel nevyvolal.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi