Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Polojasno 25°C

Záchranářka pomáhala mamince Kačenky, když dcerka umírala: Tohle je anděl z tísňové linky!

Autor: Helena Lacinová, zrk - 
7. března 2015
05:01

Komu patřil ten klidný hlas? Ten, který v nejtěžších chvílích života Aleny Z., kdy jí umírala dcera Kačenka, dodával sílu? Blesk s operátorkou z linky 155 hovořil.

Byla to slečna Veronika (27). Má vystudovanou vysokou záchranářskou školu a u Zdravotní záchranné služby Ústeckého kraje pracuje rok. Na dispečinku i na výjezdu. Takhle těžký případ se smutným koncem, který nikdo nepředpokládal, byl její první.

„V prvních chvílích jsem mluvila s vyděšenou babičkou a chviličku trvalo, než jsem na ucho dostala maminku. Pocity jsem v tu chvíli neměla žádné, spíš profesní,“ popsala Veronika začátek telefonátu na linku 155. Přesto se pokoušela zoufalé matce dodat sílu.

„Podle informací maminky jsem si myslela, že u děcka jde o křeče spojené s nemocí a vše dobře dopadne. Pak si vzala telefon lékařka. Ta řekla, že dítě resuscitují. A mně došlo, že řešíme nejhorší situaci, která může nastat,“ pokračovala záchranářka. „Když o život bojuje čtyřleté dítě, to snad musí zasáhnout každého. I mě, a to velmi silně,“ řekla s tím, že profesně však musí obrátit list.

Když se záchranářka dozvěděla, že ji matka hledá, aby jí poděkovala, napsala jí, že nemá zač. „Je to moje práce a naopak matka toho dítěte byla silná a je skvělý člověk,“ dodala Veronika.

airwalkerka ( 21. března 2015 17:41 )

Vážený pane Petře... Opravdu nejsem žádná káča a fotka je ilustrační... bežně urážíte lidi kolem sebe?

michal80 ( 10. března 2015 22:51 )

 ta fotka bude nejspis ilustracni, nebo si chytry petrmetr mysli, ze slecnu foti pri takove prilezitosti?!?!

zelena.karkulka ( 7. března 2015 23:24 )

 Ta fotka je poněkud ,,nevhodná,,

nz88 ( 7. března 2015 22:37 )

 vy rodinu znáte? Byl jste u toho? Nechápu, že se tady všichni chytře serou do něčeho o čem vůbec nic neví... Toto je prachobyčejný hyenysmus... Jen spekulace o lidským neštěstí a životní tragédii!!! Chtěla bych vidět vás všechny jak byste se chovali vy v danou situaci... Házet vinu na matku, na lékaře nebo kohokoli jiného a pitvat to do detailů, které jsou naprosto nesmyslné a jen výplody něčí ubohé fantazie...

libor123 ( 7. března 2015 13:43 )

 Všem těmto našim pomyslným andělům strážným patří můj obdiv k jejich práci a velký dík. Ač jsem volal pouze jednou jedinkrát na jejich linku v případě nehody. Díky za jejich práci

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud