Mohla si za to sama, říká sexuální násilník a vrah! Televize pořad zakázala

Autor: ČTK - 
4. března 2015
07:11

Indické úřady zakázaly televizním stanicím odvysílat pořad, ve kterém vypovídá jeden z mužů odsouzených k smrti za skupinové znásilnění mladé ženy v autobuse v indické metropoli Dillí. Dívka na následky zranění po útoku z konce roku 2012 zemřela. Muž ve filmovém dokumentu tvrdí, že si oběť za svůj osud mohla sama.

Úřady reagovaly na rostoucí rozhořčení indické veřejnosti nad výňatky ze snímku, které v předstihu postupně zveřejňují sdělovací prostředky. Dokument britské režisérky Leslee Udwinové pod názvem India's Daughter (Dcera Indie) měla odvysílat v neděli večer řada televizních stanic, mimo jiné v Indii, Británii, Dánsku či Švédsku u příležitosti Mezinárodního dne žen.

„Co to má znamenat, že se budou šířit názory násilníka?“ reagovala například indická aktivistka za lidská práva Vrinda Adigaová. V dokumentu je dán prostor Mukešovi Singhovi, jednomu z šestice pachatelů, který nyní čeká ve vězeňské cele na výkon trestu smrti.

Bez výčitek svědomí smrt mladé ženy označuje za „nehodu“ způsobenou tím, že byla v noci venku. „Slušná holka se nebude toulat v devět hodin v noci,“ tvrdil. Ženy podle něj nesou daleko větší odpovědnost za to, že jsou znásilněny, než pachatelé.

Jeho oběť, třiadvacetiletá studentka fyzioterapie, podlehla hrůzným zraněním dva týdny poté, co byla napadena šesticí mužů, když jela se svým přítelem domů z kina. Čin tehdy otřásl indickou společností, vyvolal celonárodní protesty a diskusi o zacházení se ženami v Indii.

Z šestice pachatelů byli čtyři odsouzeni k smrti oběšením. Pátý spáchal před rozsudkem v cele sebevraždu a šestý byl odsouzen jen na tři roky, protože byl v době činu nezletilý.

paila ( 7. března 2015 18:01 )

Tenhle netvor, nelze to nazvat člověkem, by měl být velmi bolestivým způsobem vykastrován. Pak by měl být veřejně vystaven nahý a ženám, kterými tak pohrdá, by mělo být umožněno nakopnout ho v rozkroku a pořádně mu nafackovat. Teprve až potom by měl být popraven. Nikdo nemá právo brutálně znásilnit a zavraždit ženu (či muže anebo dítě) jen proto, že je po setmění mimo domov. Navíc tahle žena byla s přítelem či už snoubencem, který se jí snažit před tou rozzuřenou sexuchtivou smečkou zachránit.

beda88 ( 4. března 2015 10:28 )

Nuuuuu, 3 roky dostal proto, že byl v době skutku NEZLETILÝ. Ale u nás je sazba za znásilnění 8 let. V praxi ale tihle hajzli dostávají tak 2-5 let, takže indiání jsou na tom lépe. Z 6 pachatelů 5 poprav, to je správný postup. Naši soudci jsou schopni za dvojnásobnou vraždu dát 17 let. Tak kde to jsme?

mandat ( 4. března 2015 08:01 )

Je to hrozna mentalita. Cela spolecnost je prohnila.Tri roky za znasilneni a vrazdu. Ta holka nemela sanci proti 6 chlapum.

mandat ( 4. března 2015 08:00 )

Tri roky je smesne. Vykastrovat ho. Pak by si znasilneni rozmysleli. Ten bude venku a udela to zas.

pepen ( 4. března 2015 07:58 )

Já bych je předal rodině znásilněné dívky!!!!Pak bych je tyčí mlátil hlava nehlava.Kdyby chcípli-řekl bych,neměli křičet-můžou si za to sami!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud