Mohla si za to sama, řekl o brutálním znásilnění a zabití Indky pachatel
Společně s dalšími muži brutálně znásilnil mladou ženu, která útok nepřežila. Nyní čeká ve vězeňské cele na popravu, ale svého činu vůbec nelituje. Dokonce si myslí, že si za znásilnění mohla jeho oběť sama.
Mukeš Singh je jedním z odsouzených ze skupinového znásilnění mladé ženy s následkem její smrti v autobuse v indické metropoli Dillí. V rozhovoru s britskou televizí BBC z vězeňské cely muž, který po rozsudku čeká na popravu, řekl, že „holky nesou daleko větší odpovědnost za znásilnění“ než muži.
Jeho oběť, třiadvacetiletá studentka fyzioterapie, podlehla hrůzným zraněním dva týdny poté, co byla napadena šesticí mužů, když jela se svým přítelem domů z kina. Čin tehdy otřásl indickou společností, vyvolal celonárodní protesty a diskusi o zacházení s ženami v Indii.
Mezi pachateli byl i Mukeš Singh, který tvrdí, že on během incidentu z 16. prosince 2012 v autobusu vůz řídil a zločinu se nezúčastnil.
Smrt mladé ženy označil za „nehodu“ způsobenou tím, že byla v noci venku. „Slušná holka se nebude toulat v devět hodin v noci,“ tvrdil. „Dívka má zdaleka větší zodpovědnost za své znásilnění než chlapec,“ dodal.
O oběti řekl, že se měla během znásilňování držet v klidu a byla by pak vyhozena z vozu, zatímco by pachatelé zmlátili jen jejího přítele. To, že je on s ostatními pachateli odsouzen k smrti, zhoršuje podle něho naději na přežití příštích obětí sexuálního násilí, protože útočníci pro jistotu budou rovnou své oběti zabíjet, aby nemohly případně svědčit. Doposud prý bylo běžnější nechat znásilněnou jít s vědomím, že se kvůli „ostudě“ o tom stejně raději nebude zmiňovat.
Podle něj si chlapci a děvčata nejsou rovni. „Práce v domácnosti a úklid je určen pro dívky, ne potulovat se po diskotékách a barech v noci a dělat špatné věci, nosit špatné oblečení,“ pokračoval s tím, že jen „zhruba 20 procent dívek je dobrých“. Sám by prý polil benzínem a zapálil svou sestru nebo dceru, která by „pozbyla cti“ tím, že by byla viděna s cizím mužem.
Podle Singha nemá v Indii místo „přátelství muže a ženy“. Indická kultura je prý nejlepší proto, že v ní není místo pro ženy. Svědectví odsouzeného je součástí širšího dokumentu televize BBC, která jej odvysílá v neděli.
Soudní proces s šesti pachateli trval sedm měsíců a kvůli povaze zločinu se často odehrával za zavřenými dveřmi. Zdramatizovala jej i smrt jednoho z obviněných, který byl nalezen oběšený ve své cele, kde údajně spáchal sebevraždu. Šlo o Singhova bratra Ráma.
V srpnu 2013 soud v Dillí uložil tři roky vězení dalšímu pachateli znásilnění, kterému bylo v době spáchání zločinu pouze 17 let. Čtyři zbývající pachatelé hrůzného činu, Mukeš Singh, Vinaj Šarma, Paván Gupta a Akšaj Thákur, byli v září 2013 odsouzeni k trestu smrti. Na základě indických zákonů měli být muži popraveni oběšením. Právní systém jim však umožnil odvolat se k nejvyššímu soudu, který výkon rozsudku odložil, a požádat i o milost prezidenta.
Tohle musel být muslim (podle těch jeho primitivních názorů). Jiná náboženství si žen váží víc. Tenhle netvor, nelze to nazvat člověkem, by měl být velmi bolestivým způsobem vykastrován. Pak by měl být veřejně vystaven nahý a ženám, kterými tak pohrdá, by mělo být umožněno nakopnout ho v rozkroku a pořádně mu nafackovat. Teprve až potom by měl být popraven. Nikdo nemá právo brutálně znásilnit a zavraždit ženu (či muže anebo dítě) jen proto, že je po setmění mimo domov. Navíc tahle žena byla s přítelem či už snoubencem, který se jí snažit před tou rozzuřenou sexuchtivou smečkou zachránit. Ani zvířata se nechovají tak brutálně k vlastnímu druhu. Tohle musí tvor s velmi nízké kasty, tohle se není ani na úrovni opice. Fuj