Nejhledanější drogový boss v Mexiku je za mřížemi: Šéfa kartelu Templářští rytíři zadrželi bez jediného výstřelu

La Tuta byl jedním z nejhledanějších zločinců v Mexiku.  (Autor: Twitter)
Autor: ČTK - 
27. února 2015
14:29

Mexická policie zadržela šéfa vlivného drogového kartelu Templářští rytíři Servanda Gómeze. Muž přezdívaný kvůli své někdejší profesi La Tuta (Učitel) byl jedním z nejhledanějších zločinců v zemi. Podle policie byl zadržen bez jediného výstřelu.

Devětačtyřicetiletý drogový boss je obviněn v Mexiku i ve Spojených státech v souvislosti s vraždami, únosy a pašováním narkotik. Hledán byl mimo jiné v souvislosti s vraždou 12 mexických federálních policistů či kvůli distribuci kokainu a metamfetaminu z Mexika přes hranici s USA.

Lídr jednoho z nejmocnějších drogových kartelů, který působí na území západomexického státu Michoacán, se dostal do povědomí mexické veřejnosti v roce 2009, když ve veřejném prohlášení v médiích oznámil, že jeho kartel vede otevřený boj s policií.

„Vím, co představuji a kým jsem. A vím, že se mi jednoho dne něco stane... Vím, že jsem zločinec a že mi to neprominou,“ prohlásil tehdy podle deníku El Universal.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

starypes ( 27. února 2015 16:26 )

Zpackaný zásah. Ten měl být zastřelený, protože jestli si vezme naši obhájkyni Arnoštovou, tak je z toho venku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud