Rumburská sestra Věra M. putuje k soudu: Zabíjela, protože ji pacienti obtěžovali!

Autor: uá - 
22. února 2015
19:22

Už jen dny dělí zdravotní sestru Věru M. (50) podezřelou z vraždy pacientů v rumburské nemocnici od podání obžaloby. Podle policie jich má na svědomí šest. Poprvé zabíjela už v roce 2010!

Podle kriminalistů sestra zabíjela staré, nemohoucí, v jejích očích zřejmě obtížné pacienty draslíkem. Je podezřelá z šesti vražd, u nichž znalci odhalili vždy stejný modus operandi. Nejstarší případ je z roku 2010.

„Toto hrozivé číslo je konečné. Z dalších vražd ji nepodezíráme,“ dodal kriminalista. Proč zabíjela, nechtěl říci. Rozhodně ale nešlo o akt milosrdenství. Státní zástupce už dříve uvedl, že jednala s rozmyslem. „Byla tam určitá forma přípravy,“ řekl.

Draslíkem zastavovala srdce

Věra M. byla původně stíhána jen za smrt Jany K. (+72), která zemřela v noci 5. června. Zabila ji vysoká dávka draslíku, která způsobila arytmii a následně zástavu srdce. Na případ upozornil lékař Petr Vondráček, který zemřelé pacientce nechal odebrat krev. Policisté pak prověřovali 11 podezřelých úmrtí z minulosti. Sestru nakonec obvinili z dalších pěti vražd.

Časová osa:

Leden 2010 – první vražda

5. června 2014 – šestá (poslední) vražda odhalená lékařem Petrem Vondráčkem

6. června 2014 – Petr Vondráček oznámil své podezření nadřízeným

9. června 2014 – o podezřelém úmrtí se dozvídá vedení nemocnice, ten den podává trestní oznámení

21. srpna 2014 – případ poprvé vychází na světlo, nemocnice zveřejnila prohlášení o podezřelém úmrtí pacientky a o propuštění sestry Věry M.

22. srpna 2014 – nemocnice svolala tiskovou konferenci, policie sestru obvinila z vraždy, soud ji poslal do vazby

25. srpna 2014 – státní zastupitelství potvrdilo, že policie prověřuje další podezřelá úmrtí v nemocnici

29. září 2014 – soudkyně krajského soudu propustila obviněnou sestru z vazby

10. listopadu 2014 – státní zástupce připustil, že obvinění Věry M. zřejmě rozšíří

26. listopadu 2014 – policie rozšířila obvinění Věry M. o dalších pět vražd

27. listopadu 2014 – soud poslal Věru M. opět do vazby

Únor 2015 – policisté oznámili, že ukončili vyšetřování

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

pelagie ( 23. února 2015 08:36 )

taky je nikdo nenutí , aby to dělaly...můžou jít odům dál a dělat to , co je bzude bavit a ne se mstít na nemohoucích lidech ....

pelagie ( 23. února 2015 08:34 )

Celé čtyři roky trvalo, než se toho někdo všiml ?? Co je to za zařízení ?? Co pitvy ? Nic ??.... dobře ji tak zrůdě , nic jiného si nezaslouží...

tgbb. ( 23. února 2015 06:59 )

29. září 2014 – soudkyně krajského soudu propustila obviněnou sestru z vazby Vražedkyně jen plní volební program ČSSD. Zavedením eutanázie (zabíjení starých a nemocných lidí) se odlehčí finančnímu systému, protože ubude důchodců. Zatím jako že s tím musí dotyčný souhlasit. Později se souhlas pacienta nahradí stanoviskem okresní organizace ČSSD.

nemocna ( 23. února 2015 04:32 )

zuzkamaslicka ještě k vašemu tvrzení že nemohoucí těžce nemocní nemohou psát na počítači a kdo píše že není těžce nemocný, jste sestra nikdy jste neslyšela že i celkově ochrnutí lidé mohou psát ústy ukazováčkem na klávesnici a zůčastnují se diskuze? to mají být úplně odstřihnutí od normálního života když jsou nemohoucí? jen aby se netvrdilo nejen vy že kdo je těžce nemocný nemůže nic a kdo může že není těžce nemocný? vy nejste sestra ale pořádná k...a kdyby hloupost nadnášela létala by jste jak holubička

nemocna ( 23. února 2015 03:40 )

nepostarala, čekala jsem další den a když už se pořádně ozvala tak mě ještě nadala že co dělám rozruch kvůli ničemu, že jsem to už mohla vydržet že jdu v pondělí domů??!! když jsem zvonila o mísu čekala dlouho, že jsem to nechtěla pustit do postele at neřve tak se plazila po čtyřech na wc, naštěstí bylo vedle pokoje, když jsem sestru jinou poprosila o čaj že mám žízeň tak se na mě obořila že at mě jej donese a naleje jiná pacientka z pokoje jenže ta byla zrovna po operaci! tak a ted si udělejte úsudek jaké jsou sestry a to jsem jim nic neudělala ani je zbytečně nevolala, za komunistů bylo líp!! sestry byly mnohem lepší, lidštější a s radostí pacientům pomohly i je pobavily a to měly plat ještě menší než ted, když jim tato práce nevyhovuje tak at jdou jinam nikdo je nedrží a neztrpčují pacientům život víc než jej mají, ted aby měl člověk strach jít do nemocnice co zase bude muset snášet??!! zdravotnictví není hnus ale hnusní jsou lidé co v něm pracují, moc málo je citlivých, chápajících a vstřícných k pacientům, ted se mladý sestry pyšní mundůrem já jsem někdo jsem zdravka, mám školu, tak co bych nosila mísu? dělat to nechce, dělají zdravku jen aby se vychloubaly že jsou něco, pacienty opovrhují, sestra by měla být ta co opravdu chce pomáhat lidem, na co přísahají slib???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud