Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Stařenka se setkala se svým zachráncem: Výtah jí drtil ruku, zachránil ji soused po noční!

Autor: Jiří Krušina - 
22. února 2015
05:02

O ruku přišla v lednu ve výtahu frýdeckého paneláku seniorka Mária (83). Na pomoc jí přiběhl až z 5. patra policista Jiří Marta. Ostatní nářek ignorovali.

K těžkému úrazu došlo zvláštním způsobem. „Vracela jsem se brzy ráno z venčení Lindy. Vešla jsem do výtahu a zmáčkla tlačítko. Výtah se rozjel a Linda vyběhla nečekaně ven. Já jsem měla vodítko na ruce. Byla to strašná bolest. Odnesla to ruka, při pádu jsem si také zlomila nohu,“ vzpomněla na tu hrůzu seniorka.

Její volání o pomoc nikdo neslyšel. Až policista Jiří Marta, který bydlí v pátém patře a usínal po noční směně. „Myslel jsem, že se mi vše zdá. Při druhém volání jsem vyskočil z postele a vydal se po schodech dolů. U výtahu byla Linda. Přivolal jsem hasiče a se sousedkou se snažil komunikovat,“ řekl policista Jirka. Seniorka ztratila litr krve. Rozdrcenou ruku jí lékaři amputovali. „Kdybych v tom výtahu ležela ještě chvíli, tak bych vykrvácela. Jirkovi vděčím za život,“ dodala Mária.

Policistu ocenili také v práci. „Kolegové mě po článku v Blesku poplácali po zádech. Převzal jsem poděkování z rukou územního velitele,“ dodal policista.

Psa si nechají

Křížence Lindu dostala Mária od syna. „Je z útulku. Předloni mě stáhla ze schodů a zlomila jsem si krček,“ prozradila Mária. Když jí výtah drtil levou ruku, tak myslela na svoji psí kamarádku. „Moc jsem se o Lindu bála. Ta potvora mi dala zabrat, ale těším se, až s ní zase budu moci jít ven,“ řekla Mária.

kozel123 ( 22. února 2015 14:38 )

Kdyby ta bába toho čokla pustila tak mohla mít obě ruce! Je třeba ty odporný přemnožený čokly hubit až do úplného vyhubení. Lidi, střílejte to, použijte nervový plyn, vylepšený buřty, plamenomet, uřízněte tomu hlavu, hoďte to pod jedoucí vlak, polijte to benzínem a zapalte, přejeďte to automobilem, shoďte to ze skály,ukamenujte to, připevněte na to traverzu a hoďte to do vody či cokoliv jiného! STOP čoklýmu a čoklařskýmu teroru!! Také je možné pomoci tím že si venku nějakého volně pobíhajícího čokla odchytnete a připravíte si ho k obědu (nejlépe dokud je ještě mladý pak už nemá tak dobré maso, naložit na česnek a potom pomalu opékat nebo grilovat). Nebo toho čokla vzít z útulku a přivézt ho k Větnamcům, oni si z toho připraví nějaké asijské speciality a já si ještě vydělám! Ale pozor chce to ty útulky střídat abyste nebyli moc nápadní, když jsem šel do stejného útulku během jednoho týdne pro dalšího čokla tak měli nějaký kecy, namluvil jsem jim že ten předešlý už byl nějaký nemocný a chcípl!

pavucinka ( 22. února 2015 12:11 )

Ti "nejvylízanější" se ale většinou vyššího stáří nedočkávají. neseznají tedy výhody ani problémy vysokého věku. je opravdu nutné, aby si tento národ více vážil starých lidí, mnozí jsou moudří a mají co předávat.Stejně jako tak jsou mnozí mladí postiženi progresivní demencí.

qwerty1805 ( 22. února 2015 11:29 )

pardon vylízaná

qwerty1805 ( 22. února 2015 11:28 )

jo to je chudák tem petrmetr vilízaná lebka

jany ( 22. února 2015 10:59 )

no, takovy pes neni asi uplne idealni

Zobrazit celou diskusi