Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Senioři potřebují sex! Dostanou asistentky za 2 miliony

Senioři budou mít k dispozici intimní nebo i sexuální asistenty.
Senioři budou mít k dispozici intimní nebo i sexuální asistenty.  (Autor: archív L. Šídové)
Autor: Martina Neckářová - 
16. února 2015
06:16

Sex v domovech důchodců nebo v ústavech pro handicapované? Toto tabu končí. Po intimnostech touží všichni bez rozdílu. A nyní dostanou šanci. Po vzoru Švýcarska nebo Německa se budou zavádět sexuální asistenti.

Pokud nemají senioři nebo postižení stálého partnera nebo na to jednoduše sami nestačí, tak by jim v budoucnu mohli nově pomoci sexuální asistenti. „V Česku existují už ženy, které poskytují sexuální služby osobám s handicapem, a my bychom chtěli, aby si v rámci seminářů, které chystáme tento rok, rozšířily vzdělání a my měli možnost na ně odkázat,“ říká ředitelka sdružení Rozkoš bez rizika Lucie Šídová.

A kdy by se první sexuální asistenti mohli dostat ke svým klientům? „Zatím je to hudba budoucnosti. Získali jsme grant dva miliony korun na uspořádání workshopů a mezinárodní konference na toto téma,“ popisuje plány Šídová. Služby sexuální asistentky nebo asistenta ale nejsou nejlevnější. „V zahraničí se cena za tyto služby pohybuje zhruba stejně jako za běžné placené sexuální služby,“ říká Šídová.

Dosud se o intimní život českých seniorů nebo lidí s handicapem starali intimní asistenti, kteří zároveň běžně pracují jako sociální pracovníci. Avšak neprovozují s klienty žádné sexuální praktiky. Slouží spíše k radám, případně zprostředkování sexuálních pomůcek.

Intimní asistenti

● jsou pracovníky ve speciálních zařízeních

● v Česku je jich několik desítek

● s klienty diskutují, případně zajišťují sexuální pomůcky

● mezi klienty a jimi nedochází k sexuálnímu styku

Sexuální asistenti

● nejsou pracovníky žádných speciálních zařízení

● jejich služby se platí

● poskytují seniorům nebo lidem s handicapem sexuální služby, může dojít i k sexuálnímu styku

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

byvalyvoliccssd4 ( 2. listopadu 2015 10:42 )

Seniorům místo žrádla polechtají vocas a tím socanská vláda ušetří, zejména když je pak nechají pochcípat hladem. Ať žije ČSSD!

ninka64 ( 17. února 2015 01:09 )

Grant 2 mil ...kdopak se na této hovadině přiživý. Dvě třetiny schlamstnou organizátoři na svých platech a 1/3 padne na propagaci.

ninka64 ( 17. února 2015 01:04 )

Neměla tato zpráva vyjít až 1.dubna?

borjar ( 16. února 2015 23:22 )

Jen proverene adeptky , na stupeň důvěrný. preferujete doporučení oblastního združení ČSSD, popřípadě KDU a starostové .

tgbb. ( 16. února 2015 23:18 )

Plácáš nesmysly. ČSSD má jiný, efektivnější plán - eutanázii neboůi utracení starých a nemocných a proto neužitečných individuí. Potřebný souhlas kripla se časem nahradí vyjádřením příslušné vládnoucí ČSSD. Proč tedy utrácet za kur\/y?

Zobrazit celou diskusi