Izrael vyzývá evropské Židy k emigraci! Nejste v bezpečí, vzkazuje premiér

Autor: ČTK - 
15. února 2015
13:03

Dánská policie v noci na dnešek dopadla a zastřelila muže odpovědného údajně za smrt dvou lidí a zranění dalších pěti při útocích v metropoli Kodani, z nichž jeden byl před synagogou. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v reakci na útok vyzval evropské Židy k vystěhování do Izraele.

Dánské úřady zatím nevydaly žádné informace o totožnosti zastřeleného muže, který má údajně útoky na svědomí. Připouštějí ale, že se pokoušel napodobit lednový masakr v Paříži, kde teroristé zaútočili na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo a na prodejnu židovských rituálních potravin.

"Dánsko zasáhl teror," prohlásila dnes dánská premiérka Helle Thorningová-Schmidtová. "Neznáme zatím motiv, ale jsme si vědomi, že existují síly, které chtějí Dánsko poškodit. Chtějí zablokovat svobodu projevu," varovala.

Ostrou reakci vyvolaly kodaňské události v Izraeli. Premiér Benjamin Netanjahu dnes před schůzí vlády prohlásil, že jeho kabinet hodlá podnítit "masivní vystěhovalectví" evropských Židů do Izraele.

"Židé jsou znovu vražděni jen proto, že jsou Židé. Tato vlna útoků bude pokračovat, stejně jako vražedné antisemitské útoky. Židé si zaslouží bezpečí v každé zemi, ale my říkáme našim židovským bratrům a sestrám, že jejich domovem je Izrael," sdělil Netanjahu. Reagoval tak na informace, že jednou z obětí kodaňských atentátů je mladý Žid.

kobyla1 ( 16. února 2015 06:59 )

Proč do pytle někdo nevyzve cikány, aby se vrátili do Indie?

ikolop ( 15. února 2015 22:45 )

Židé jsou pracovití, bystří, slušní, empatičtí a hlavně neagresivní, neroztahovační. Hitlera prý opustila Židovka, tak se vyučený blbeček pomstil Židům masovým vyvražděním miliónů.

bezodkladne ( 15. února 2015 22:04 )

 No to ny si teda pomohli,z bláta do louže.. Židi nejsou bohužel v bezpečí nikde v Evropě

japos22 ( 15. února 2015 19:53 )

Izrael má totiž problém, Palestinci se na jeho území strašně rychle množí - a to je oč tu běží

keep.smiling ( 15. února 2015 19:12 )

a nemůžu dovolit si opomenout i architekty!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud