Premiér Sobotka ostře odsoudil sobotní útoky v Kodani

Autor: ČTK - 
15. února 2015
14:34

Premiér Bohuslav Sobotka ostře odsoudil sobotní teroristické útoky v Kodani, při kterých útočník zabil dva lidi a dalších pět zranil. V telegramu dánské premiérce Helle Thorningové-Schmidtové Sobotka vyjádřil hlubokou lítost nad ztrátou lidských životů.

"Tyto incidenty nejsou pouze kriminálními činy – jsou jednoznačně teroristickými útoky mířícími na principy svobody a hodnoty otevřené demokratické společnosti," napsal Sobotka premiérce.

Dánská policie v noci na dnešek dopadla a zastřelila muže údajně odpovědného za smrt dvou lidí. Terčem prvního násilného činu se v sobotu stala umělecká kavárna, kde se konala debata o svobodě slova. Tu pořádal švédský kreslíř Lars Vilks kritizovaný muslimy za karikatury proroka Mohameda. O život přišel pětapadesátiletý civilista, tři policisté utrpěli zranění. Vilks vyvázl nezraněn. V noci na dnešek si pak jednu civilní oběť a dva zraněné policisty vyžádala střelba před synagogou v centru Kodaně. Útočník zasáhl mladého Žida do hlavy a dva policisty do ruky a do nohy.

Dánské úřady zatím nevydaly žádné informace o totožnosti zastřeleného muže, který má údajně útoky na svědomí.

salto ( 16. února 2015 09:32 )

Ostrý odsuzování nepomůže, žeňme je odtud prasečím krokem

ivuska1 ( 16. února 2015 00:00 )

Jses pos.rany z usaka v usa a nestitis se zaprodat vlastni zem a lid muslimakum !!!!!

ivuska1 ( 15. února 2015 23:58 )

rusaky do toho neplet

ivuska1 ( 15. února 2015 23:57 )

ivuska1 ( 15. února 2015 23:57 )

ABSOLUTNI SOUHLAS

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud